Kontakty pro média

Analytici Broker Consulting

Ke stažení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Startuje nová digitální platforma pro investování Broker Wealth Management

Bezpečné, efektivní, přitom jednoduché, rychlé a intuitivní. Takové je investování s novou digitální platformou Broker Wealth Management (BWM), za níž stojí odborníci z MONECO investiční společnosti a Broker Consulting. V rámci investiční filozofie uplatňuje BWM pasivní přístup k investování pomocí indexů a tam, kde je to efektivní, pomocí vybraných fondů. Klienti mohou pro naplnění svých cílů investovat do modelových portfolií, sestavovat si vlastní strategie s využitím nabídky více než 60 pečlivě vybraných burzovně obchodovatelných fondů (ETF) a podílových fondů. Platforma BWM poskytuje přehledné rozhraní ve webovém prohlížeči i mobilní aplikaci. Oficiálně se tato nová služba pro klienty Broker Consulting spustila na začátku prosince.

Celý článek >

Nekalé praktiky po přechodu finančního poradce do jiné společnosti. Jak je poznat?

Můj poradce mi sdělil, že přestoupil k nové společnosti, a záhy mi chtěl sjednat nové smlouvy s tím, že jsou prý výhodnější. Jenomže nebyly, to se ale ukázalo až časem. U životních pojištění bylo nižší krytí, nastartovaly se nové čekací doby (období, kdy klient není krytý po vzniku nové smlouvy). U investic byl podobný výnos, ale nové poplatky a spořicí účet vynášel ještě méně než repofond, ze kterého se peníze přesunuly. A důvod těch změn? Poradce chtěl po přestupu k jiné společnosti znovu vydělat na stejné práci a ukázat se jako výkonný před novými nadřízenými.

Celý článek >

Cenová očekávání nabízejících a kupujících se na realitním trhu dál výrazně liší

Představy prodávajících a kupujících o tom, jaká by měla být aktuální cena rezidenčních nemovitostí, se nadále na trhu rozcházejí. Hodnota předstihového ukazatele Broker Consulting REALINDEX proto také v květnu činila minus 13 procent. Prvotní průměrná nabídková cena dosáhla v uvedeném měsíci hodnoty 66 417 Kč/m2 a konečná realizovaná 59 527 Kč/m2.

Celý článek >

Trhy v červnu zaznamenaly mírný růst

Většina podílových fondů dosáhla v červnu v rámci Broker Consulting Indexu mírného růstu. Nejvýkonnější byly v uvedeném měsíci akciové fondy, které kvůli posilování na americkém, evropském a zejména pak japonském trhu rostly v průměru o 2,88 procenta. Pokles o 0,39 procentního bodu byl z důvodu předpokládaného ochlazení realitního trhu naopak charakteristický pro nemovitostní fondy.

Celý článek >

Průměrné sazby hypoték potvrdily stagnaci

Červnové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů ukazují, že na trhu hypotečních úvěrů převažuje stabilita. Hodnota indexu totiž jen mírně klesla, a to o 0,05 procentního bodu na 5,87 procenta. Průměrné úrokové sazby tak i po červnovém zasedání bankovní rady České národní banky stále zůstávají jen mírně pod hranicí šesti procent.

Celý článek >

Broker Consulting poprvé partnerem Mastercard Banka roku

Na slavnostním ceremoniálu 21. ročníku jednoho z nejprestižnějších českých ocenění retailových finančních produktů Mastercard Banka roku, který proběhl ve čtvrtek 24. listopadu v pražském Obecním domě, předali vrcholní zástupci společnosti Broker Consulting diplomy nejúspěšnějším v kategoriích Pojišťovna roku, Hypotéka roku a Zodpovědná pojišťovna roku.Celý článek >

Bezpečí na prvním místě. Pozor na podvodné jednání.

Dnešní doba přináší řadu možností v oblasti technologií, přináší ale bohužel také rizika. Rizika, že se člověk může stát obětí podvodného jednání. Nepochybně jste také například zaznamenali varování banky, u které máte účet, ohledně podvodných pokusů získat přístup do internetového bankovnictví. Bohužel tyto věci se skutečně dějí. Někdy je motivací podvod a snaha ukrást peníze. Jindy může jít o dezinformační útok, často i z jiných států.

Celý článek >

Další z řady charitativních golfových turnajů spolku Dobrý skutek zaznamenal velký úspěch. Vybralo se více než milión korun

V rámci letošního ročníku charitativního turnaje Golf pro Dobrý skutek, který se konal 3. června v Golf Resortu Karlštejn, se podařilo získat velkou finanční pomoc pro nejvíce potřebné. Celkově vybraná suma činila více než milión korun. To dokládá, že touha Čechů pomáhat je v kontextu koronavirové pandemie a probíhající války na Ukrajině stále velmi aktuální. Získaný výtěžek bude kompletně předán klientům Dobrého skutku, který pomáhá lidem s různými typy zdravotního postižení.Celý článek >

Nová služba MONECO Family Office pomůže bonitním klientům s organizací investic a správou majetku

Ve snaze vyjít vstříc potřebám nejnáročnější klientely spouštějí společnosti Broker Consulting a MONECO investiční společnost novou službu MONECO Family Office. Komplexní poradenská služba, na které se podílejí investiční specialisté, advokáti a daňoví poradci, pomůže bonitním klientům lépe strukturovat vlastněný majetek v podobě podílů na firmách, nemovitostí nebo uměleckých děl. Celý článek >