Kontakty pro média

Analytici Broker Consulting

Ke stažení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Komentář Petra Budinského k měnověpolitickému jednání ČNB: Jak rychle bude ČNB snižovat úrokové sazby?

Centrální banky zvyšují úrokové sazby, pokud inflace roste a snižují je, pokud inflace klesá. Takto jednoduchá ale situace v případě České republiky v posledních třech letech není. Připomeňme si, že bankovní rada nejprve v tomto období pod vedením tehdejšího guvernéra Jiřího Rusnoka zvýšila během jednoho roku v období červen 2021 – červen 2022 úrokové sazby z 0,25 % na 7,00 %. Poté po jmenování Aleše Michla guvernérem k 1. červenci 2022 ponechala výrazně obměněná bankovní rada repo sazbu ve výši 7,00 % beze změny, a to minimálně do 21. prosince 2023. K tomuto datu totiž proběhne poslední zasedání bankovní rady v roce 2023, které má na programu měnověpolitické jednání.Celý článek >

Jiří Váchal, analytik neživotního pojištění Broker Consulting: Zima a její specifické škody, jak se proti nim pojistit?

Slyšíte to také? Skučící meluzína, ledové krůpěje se opírají do oken, padají první sněhové vločky. Nebo už chumelenice? Zima je téměř tu. Pohádkově bílé ledové království. Děti se těší na sáňkování, lyžování, koulování a další zimní radovánky. I my se těšíme na lyže a procházky zasněženou krajinou.

Celý článek >

Martin Novák, investiční analytik Broker Consulting: Státní dluhopisy se vrací na scénu

Jistě jste zaznamenali, že Ministerstvo financí přichází s novým projektem státních dluhopisů. Novinkou je, že tato emise je určena pouze pro fyzické osoby. První emise státních dluhopisů je v prodeji již od pondělí 3. 12. 2018. Ministerstvo financí vydává státní dluhopisy k 100. výročí vzniku československé republiky a k 100. výročí československé měny, proto emise dluhopisů nese název Dluhopis Republika.

Celý článek >

Ivana Brabcová, analytička životního pojištění: Jak na pojištění invalidity

Často se setkávám s dotazem, jaký produkt na trhu je ten nejlepší a jaký bych doporučila. Zdánlivě jednoduchá otázka, ale odpověď už tak zcela jednoznačná není. Vždyť ani klienti nejsou stejní – nemusejí mít stejné požadavky a potřeby pojistného krytí, nejsou stejně staří, nevykonávají stejné zaměstnání nebo zájmovou činnost, nemusejí mít finanční závazky nebo mít potřebu pojistit děti či svého partnera, ale také nemusejí být zcela zdrávi. Právě všechny tyto skutečnosti mohou hrát zásadní roli při výběru vhodného produktu.

Celý článek >

Mariana Kuckirová, analytička bankovních produktů Broker Consulting: Jak na novou hypotéku a dopředné financování

Období extrémně nízkých úrokových sazeb skončilo. Česká národní banka tento rok nelenila a základní úrokové sazby zvedla již 4krát. K tomu přidala ještě doporučení kontrolovat zadlužení klienta (parametry DTI a DSTI*), které doteď banky ve svých metodikách a kalkulátorech měly zabudované, avšak ne tak přísně, jak doporučuje ČNB.

Celý článek >