Další z řady charitativních golfových turnajů spolku Dobrý skutek zaznamenal velký úspěch. Vybralo se více než milión korun

V rámci letošního ročníku charitativního turnaje Golf pro Dobrý skutek, který se konal 3. června v Golf Resortu Karlštejn, se podařilo získat velkou finanční pomoc pro nejvíce potřebné. Celkově vybraná suma činila více než milión korun. To dokládá, že touha Čechů pomáhat je v kontextu koronavirové pandemie a probíhající války na Ukrajině stále velmi aktuální. Získaný výtěžek bude kompletně předán klientům Dobrého skutku, který pomáhá lidem s různými typy zdravotního postižení.

„Letos opět nebylo hlavním smyslem účasti na dobročinném turnaji uhrát svůj vlastní rekord, ale pomoci těm, kteří mají mnohem vážnější hendikep, než je ten golfový. Jsme rádi, že s námi všichni hráči, kteří si akci velmi oblíbili a každý rok se na ni pravidelně přihlašují, sdílí potřebu pomáhat. Letos se navíc podařilo vybrat přes milión korun, díky kterému můžeme pomoci většímu počtu našich klientů,“  okomentovala po skončení akci Barbora Hrubá, předsedkyně Dobrého skutku, z. s.

Na golfovém hřišti Golf Resortu Karlštejn se minulý pátek sešla více než jedna stovka hráčůa dalších hostů. Ti svou účastí podpořili charitativní organizaci Dobrý skutek a pomohli tak osobám s různými typy postižení, na něž cílí především pomoc a podpora projektu. Vedle startovného, které současně sloužilo jako darovné, přispěli mnozí hráči také individuálně. Celkový výtěžek z akce, 1.055.700 korun českých a 50 euro k tomu, bude postupně přerozdělen a distribuován přímo klientům Dobrého skutku. Ti si tak budou moci zajistit financování nejrůznějších rehabilitačních programů, bezbariérové koupelny, schodišťové plošiny, elektrického vozíku a mnoha dalších vybavení pomůcek i služeb pro hendikepované.

Mezi prvními obdarovanými byly děti, jejichž rodiče využijí darované finance například na rehabilitační programy či na pořízení kompenzačních pomůcek pro handicapované. Speciálním darem byl pak příspěvek na chodítko a odrážedlo od společnosti Alinker, které je velmi nápomocné pro děti trpící dětskou mozkovou obrnou či poruchou rovnováhy.


O charitativní organizaci Dobrý skutek

Dobrý skutek, z. s. byl založen v roce 2005 za podpory společnosti Broker Consulting, a. s. a Jágr Team, s. r. o. Od svého vzniku se zaměřuje na pomoc osobám v tíživé situaci, které se neobejdou bez pomoci druhých. Nejčastěji jsou to lidé s postižením, po úrazech či zastižení ztrátou v důsledku nějakého neštěstí. Jejich podporu realizuje Dobrý skutek formou veřejných finančních sbírek, které jsou zveřejňovány na stránkách Dobrého spolku,
a charitativních akcí, jakou je například Golf pro Dobrý skutek. Mezi patrony charitativní organizace jsou například moderátorka Lucie Křížková nebo hokejista Jaromír Jágr. Z výtěžků sbírek a akcí jsou nejčastěji financovány kompenzační pomůcky, asistenční služby a speciální rehabilitace klientů Dobrého skutku, kteří na základě lékařského doporučení mohou získat dar v hodnotě do 100 000 korun na osobu. Více na www.dobryskutek.cz.

O společnosti Broker Consulting

Hlavním partnerem Dobrého skutku a organizátorem turnajů Golf pro Dobrý skutek je společnost Broker Consulting, a. s. Ta je největší skupinou na českém a slovenském trhu, která poskytuje služby v oblasti finančního
a realitního zprostředkování. Od roku 1998 již získala důvěru více než 600 000 individuálních klientů a 4 000 firem. Distribuci služeb zajišťuje přibližně 2 000 konzultantů ve více než 100 kancelářích a 42 franšízových pobočkách OK POINT. Společnost se také věnuje developmentu, správě nemovitostí či férovým nebankovním půjčkám. Do širší skupiny patří například Broker Consulting ČR, Broker Consulting Slovenská republika, ProCredia, skupina PRODOMIA Group, BC Real, MONECO investiční společnost, Broker Consulting SICAV. Více na www.bcas.cz.

Kontakt pro média:

Michaela Sahulová, Specialistka PR a externí komunikace

Broker Consulting, a. s.

e-mail: michaela.sahulova@bcas.cz