Bezpečí na prvním místě. Pozor na podvodné jednání.

Dnešní doba přináší řadu možností v oblasti technologií, přináší ale bohužel také rizika. Rizika, že se člověk může stát obětí podvodného jednání. Nepochybně jste také například zaznamenali varování banky, u které máte účet, ohledně podvodných pokusů získat přístup do internetového bankovnictví. Bohužel tyto věci se skutečně dějí. Někdy je motivací podvod a snaha ukrást peníze. Jindy může jít o dezinformační útok, často i z jiných států.

Podobné podvodné aktivity mohou směřovat i na služby, které poskytuje společnost Broker Consulting.

O jaké aktivity se může jednat?

Může jít například o vydávání se za našeho konzultanta, ačkoliv u nás daný člověk nepracuje. V jiném případě může jít o zcizení fotografií našeho spolupracovníka ze sociálních sítí, s následným vystupováním pod záštitou dobrého jména naší společnosti.

Existuje několik pravidel, která mohou velmi spolehlivě pomoci odhalit podezřelé chování.

  1. Zázraky neexistují. Nabídky investic s výnosem desítek či stovek procent za několik dní či měsíců nemohou být reálné.
  2. Oblast finančních produktů a zejména investic je silně regulována státem i Evropskou Unií. Uzavření produktů s sebou vždy nese mnoho administrativy ať už elektronickou, nebo papírovou cestou. U investic navíc narazíte na vyplňování investičního dotazníku. Nikdy neposílejte peníze na účet, který vám někdo pošle bez uzavření smlouvy s řádně registrovanou společností.
  3. Jednání a totožnost konzultanta si můžete vždy ověřit pomocí těchto kontaktů: info@bcas.cz a linky 800 800 080.
  4. Naše webové stránky jsou na doménách www.bcas.cz a www.bcas.sk. Nedůvěřujte jiným stránkám, zejména těm, které mají neobvyklé koncovky (například „.org“).
  5. Považujte za podezřelé texty, které jsou evidentně špatně z hlediska použití psaného jazyka nebo jsou to zjevné, často nesmyslné překlady z cizích jazyků.
  6. V případě pochybností nás vždy neváhejte kontaktovat.

 

Kontakt pro média:

Michaela Sahulová, specialistka PR a externí komunikace

mobil: +420 731 538 373, e-mail: michaela.sahulova@bcas.cz