Kontakty pro média

Jan Lener

ředitel odboru marketingu a komunikace

Broker Consulting, a.s.
Office Park Nové Butovice
(Budova B)
Bucharova 1423/6
158 00 Praha 5

Tel.: 608 770 955
E-mail: jan.lener@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Michaela Sahulová
specialistka PR a externí komunikace

Tel.: 731 538 373
E-mail: michaela.sahulova@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Ceny povinného ručení v srpnu klesly, pojistné se podle Broker Consulting POVIndexu zlevnilo na 6 525 korun

Již druhý měsíc v řadě zaznamenal Broker Consulting POVIndex viditelný pokles hodnot, výsledky měření za srpen evidují snížení o celkem 177 korun. I přes meziměsíční pokles na hodnotu 6 525 korun jde stále o vyšší cenu za POV, než jaká se držela od jara do konce minulého roku. V porovnání s loňským srpnem jsou letos průměrné ceny v hlavním i menším městě o něco vyšší. Experti očekávají v následujícím podzimním období změnu ve vývoji cen za POV.

Celý článek >

Kapitálové trhy zaznamenaly během srpna návrat ke korekci, většina podílových fondů opět poklesla

Návrat ke korekci probíhající na kapitálových trzích od začátku letošního roku, tak v takovém duchu se nesou výsledky srpnového Broker Consulting Indexu podílových fondů. Podle něj poklesla většina podílových fondů o několik procent a skončila v záporných číslech. Nejviditelnější dopady přetrvávajících nejistot pocítily v srpnu akciové fondy, ty smazaly červencový nárůst a skončily ve ztrátě -4,11 %. Nedařilo se také komoditním fondům, které si i přesto udržují od začátku roku 58,97 %. Ani Fondy peněžního trhu nebo dluhopisové fondy nevykázaly zisk a skončily v červených číslech. Meziměsíční nárůst je zřejmý pouze u nemovitostních fondů, jež dlouhodobě vykazují stabilní růst. Výhledově experti očekávají na kapitálových trzích setrvání klesajícího trendu.

Celý článek >

V srpnu úroky u hypoték vzrostly na 5,82 %, nejvíce preferované jsou stále pětileté fixace sazeb

Výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů deklarují, že nárůst úrokových sazeb v srpnu nadále nepolevil. Naopak průměrné sazby u hypoték meziměsíčně stouply o 0,21 procentního bodu, oproti červenci se tak v srpnu tento typ úvěru na bydlení poskytoval za 5,82 %. Nejvíce preferované jsou z dlouhodobého hlediska u hypoték stále pětileté fixace sazeb. Podle předstihového ukazatele se v září předpokládá poskytování hypoték s pětiletou fixací v blízkosti úrokové sazby 6,17 %.

Celý článek >

Devadesát procent Čechů se obává znehodnocení svých úspor kvůli inflaci, k jejich ochraně využívají vedle spořicích účtů častěji také investice

Téměř většina Čechů se obává negativních dopadů inflace na své úspory. Čtvrtina populace kvůli tomu přehodnotila v předchozím půlroce způsob jejich ochrany. Češi dále využívají ke spoření nejčastěji spořicí a běžné účty, v jedné třetině případů ukládají naspořené finance do investičních/podílových fondů. Markantní většina všech také pociťuje vlnu zdražování, a to nejčastěji u spotřebního zboží, pohonných hmot či ceny za elektřinu. Padesát procent populace ve snaze zlepšit svou finanční situaci už omezilo své výdaje, větší třetina obyvatel se ještě chystá k dalšímu seškrtání domácích nákladů. Bezmála tři čtvrtiny Čechů, které disponují rezervou více než 30 tisíc korun, nadále plánují budoucí zajištění rezervy na stáří. Rebalancovat své investice s ohledem na rentu plánuje ale 13 procent z nich. Takové výsledky přinesl nový průzkum společnosti Broker Consulting mezi 1022 respondenty z celé republiky, který byl včera představen na tiskové konferenci spojené s panelovou diskuzí, na níž vystoupili významní hosté a experti na českou ekonomiku.

Celý článek >

Letos roste Broker Consulting ve financích i realitách

Za prvních šest měsíců zaznamenala širší skupina Broker Consulting meziroční růst obratu o 13 % na 1,383 mld korun. Společnosti zodpovědné za distribuci, tedy Broker Consulting ČR a Slovensko, rostly o 8 % na 1,012 mld korun. V ekonomicky nepříznivé době se v nárůstu Broker Consulting ČR odrazila zejména zvýšená poptávka po investicích, které vzrostly oproti prvnímu pololetí minulého roku o 36 %. Hypoteční i realitní trh letos zažívá silný útlum, přesto se společnosti dařilo nadále růst i v oblasti realitního zprostředkování.

Celý článek >

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů hlásí překročení osmiprocentní úrokové sazby

Další růst úrokových sazeb u bezúčelových úvěrů zaznamenal Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů. V červenci podle něj vzrostly úrokové sazby ve srovnání s červnem o 0,32 procentního bodu, na celkovou hodnotu 8,24 %. Od začátku roku tudíž úrokové sazby narostly o více než dva procentní body. Pokračování dlouhodobého trendu růstu sazeb předpokládají na úvěrovém trhu odborníci i v dalším období.

Celý článek >

Broker Consulting POVIndex mírně poklesl, jeho hodnota byla v červenci na 6 702 korunách

Mírný pokles hodnot zaznamenal v červenci Broker Consulting POVIndex, podle něj se zákonné pojištění vozidel poskytovalo průměrně za 6 702 Kč. Meziměsíčně došlo k malému poklesu, ve výši celých 56 korun. Při pohledu na celkový vývoj hodnot se liší průměrná cena povinného ručení podle lokality měření, v Praze je celkový průměr POV na hodnotě 7 513 Kč, v menším městě pak 5 946 Kč. Experti očekávají v následujícím období návrat k trendu mírného růstu cen.

Celý článek >

Situace na kapitálových trzích se načas stabilizovala, poprvé od začátku roku Broker Consulting Index podílových fondů nezaznamenal pokles

Navzdory nejistotám, které stále ovlivňují dění na kapitálových trzích, se hodnoty Broker Consulting Indexu podílových fondů pohybovaly poprvé od začátku roku v kladných číslech. Při měsíčním srovnání jde o významný nárůst zejména u akcií a komodit, dlouhotrvající pokles se ale zastavil i u ostatních typů fondů. Experti zaznamenávají extrémní volatilitu u dluhopisů, překvapivý vývoj se odráží i v červencových hodnotách, které pro dluhopisy znamenali více než 3 % nárůst. Červencový růst hodnot fondů je ale podle nich pravděpodobně dočasný.Celý článek >

Bezpečí na prvním místě. Pozor na podvodné jednání.

Dnešní doba přináší řadu možností v oblasti technologií, přináší ale bohužel také rizika. Rizika, že se člověk může stát obětí podvodného jednání. Nepochybně jste také například zaznamenali varování banky, u které máte účet, ohledně podvodných pokusů získat přístup do internetového bankovnictví. Bohužel tyto věci se skutečně dějí. Někdy je motivací podvod a snaha ukrást peníze. Jindy může jít o dezinformační útok, často i z jiných států.

Celý článek >

Sazby hypotečních úvěrů stále stoupají, Broker Consulting Index hypotečních úvěrů dosáhl v červenci k hodnotě 5,61 %

Opět i červenec přinesl nárůst průměrné úrokové sazby u hypoték, ta vzrostla oproti předchozímu měsíci o 0,41 procentního bodu. Podle Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů bylo možné si dlouhodobé úvěry na bydlení pořídit v průměru za 5,61 %. Nejvíce preferovaná je dlouhodobě pětiletá doba fixace sazeb. Experti očekávají také další růst úroků. V blízké době podle nich pravděpodobně dojde k překročení šesti procentní hranice.

Celý článek >