Kontakty pro média

Jan Lener

ředitel PR a komunikace

Broker Consulting, a.s.
Office Park Nové Butovice
(Budova B)
Bucharova 1423/6
158 00 Praha 5

Tel.: 608 770 955
E-mail: jan.lener@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Broker Consulting Index podílových fondů: Září bylo pro konzervativnější podílové fondy plodné

Při pohledu na výkonnost od začátku roku můžeme sledovat, že tři skupiny podílových fondů si připisují zhodnocení. Září nebylo příliš úspěšné pro komoditní a nemovitostní fondy, které spíše stagnovaly, zato ostatní fondy v září posilovaly. Za posledních 60 měsíců se nejlépe dařilo akciovým fondům a fondům fondů. Naopak nejhůře na tom jsou komoditní fondy, které za poslední 60 měsíců vykazují pokles -25,20 %.Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za září 2020.

Celý článek >

POVIndex: Oslavme rok s POVIndexem, koronavirus je sice na vzestupu, ale POVIndex stále klesá

Ano, je to rok, kdy jsme začali sledovat vývoj povinného ručení na našem trhu. V srpnu průměrná cena povinného ručení zaznamenala pokles na zatím nejnižší hodnotu po dobu sledování. Aktuálně má hodnotu 6 517, před rokem to bylo 7 587. Nejvyšší cenu za povinné ručení řidiči zaplatili v prosinci 2019.  V průměru za částku 6 517 korun bylo možné v srpnu podle Broker Consulting  POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti. Rozdíly jsou dané místem bydliště, věkem, bonusem, výší pojistného krytí, ale i značkou vozidla.

Celý článek >

Broker Consulting Index podílových fondů: Vybrané podílové fondy si na roční výkonnosti již připisují zisky

V srpnu výkonnost jednotlivých skupin podílových fondů v horizontu YTD stále zůstává pod nulovou hranicí, ovšem při pohledu na výkonnost za posledních 12 měsíců můžeme sledovat, že vybrané skupiny podílových fondů si připisují zisky. To platí například u akciových fondů, které si za poslední rok připsaly 1,55 % a fondu fondů s výkonem plus 2,93 %. Srpen byl poměrně úspěšný měsíc pro komoditní fondy, jelikož stáhly značnou část ze svého poklesu, přesto tato skupina podílových fondů stále vykazuje nejhorší výkonnost ze všech sledovaných skupin. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za srpen 2020.

Celý článek >

POVIndex: Ceny se nemění, ale bodový systém ano

V červenci průměrná cena povinného ručení zůstala v podstatě shodná s tou z června a aktuálně má hodnotu 6 578. Broker Consulting POVIndex sleduje ceny povinného pojištění z provozu vozidla již 12 měsíců v řadě a během nich došlo k meziročnímu poklesu o cca 11 procentních bodů. Nejvyšší cenu za povinné ručení řidiči zaplatili v prosinci 2019. Za částku 6 578 korun bylo možné v červenci podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Celý článek >

Za růstem Broker Consulting v prvním pololetí 2020 stály realitní obchody, financování bydlení a investice

V porovnání prvního pololetí 2019 a 2020 zaznamenal Broker Consulting v České republice a na Slovensku opět nárůst obratu z hlavní činnosti, a to ve výši 11,8 %. Stojí za ním zejména oblast realitních služeb, které meziročně rostly o 68 %, a oblast úvěrů (zejména hypoték), která zaznamenala nárůst o 27 %. Na výsledcích se výraznou měrou podílela pobočková franšízová síť OK POINT. Širší skupina Broker Consulting dosáhla za první pololetí roku 2020 obratu 862 040 143 Kč, což potvrdilo její postavení největší skupiny v ČR a SR poskytující společně komplexní služby finančního a realitního zprostředkování (v loňském roce skupina dosáhla celkového obratu 1,814 miliardy Kč).

Celý článek >

Broker Consulting Index podílových fondů: Dluhopisové a peněžní fondy v červenci investory nepotěšily

V červenci výkonnost některých skupin podílových fondů stále zůstávala hluboko pod nulou. Dluhopisové a peněžní fondy se v minulosti těšily skutečnosti, že nesly svým investorům od začátku roku kladné zhodnocení, ovšem v červenci si právě tyto dvě skupiny připsaly pokles. Dluhopisové fondy měly v červenci výkonnost -0,82 %, v červnu 1,40 % a peněžní fondy vykazují výkonnost mírně pod hranicí nuly, a to -0,03 %, pro připomenutí v červnu si připisovaly 4,30 % a vykazovaly tak nejvyšší výkonnosti od začátku roku ze všech skupin podílových fondů. Vyplývá to z Broker Consulting Indexu podílových fondů za červenec 2020.

Celý článek >