Kontakty pro média

Jan Lener

ředitel odboru marketingu a komunikace

Broker Consulting, a.s.
Office Park Nové Butovice
(Budova B)
Bucharova 1423/6
158 00 Praha 5

Tel.: 608 770 955
E-mail: jan.lener@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Michaela Sahulová
specialistka PR a externí komunikace

Tel.: 731 538 373
E-mail: michaela.sahulova@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Podílové fondy poklesly kvůli obavám z recese

Podle výsledků Broker Consulting Indexu klesla za prosinec hodnota u všech monitorovaných typů podílových fondů. Naměřené hodnoty se tak po listopadovém růstu vrátily ke klesajícímu trendu, který na kapitálových trzích převládal po většinu roku. Na prosincové obchodování měly vliv především přicházející makrodata, která napříč trhy podpořila růst obav z recese. Podílové fondy vlivem toho skončily v posledním měsíci roku 2022 v červených číslech. Nejvíce ztratily komodity, s nízkou ztrátou vyšly i nemovitostí fondy. Ty ale i tak vykázaly celoroční vysokou výkonnost.

Celý článek >

V prosinci hypotéky dál mírně rostly

Prosincové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily další mírný růst úrokových sazeb. Poslední měsíc v roce dokonce u hypoték přispěl k překročení šestiprocentní hranice. Hodnota indexu se zastavila na 6,17 procenta, což je o 0,2 procentního bodu více než v listopadu. Celkově tak šlo o rekordní hodnotu od počátku indexového měření. Hypoteční experti předpokládají, že bude následovat stagnace sazeb.

Celý článek >

Sazba úvěru na spotřebitelské úvěry je po listopadovém mírném poklesu nejvyšší za období posledních pěti let

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů zaznamenal ke konci letošního roku nejdříve pokles na 8,94 procenta, aby během prosincového období opět vystoupal a dosáhl tak nejvyšší hodnoty za posledních více než pět let, a to 9,49 procenta. Na začátku tohoto roku se přitom měřená hodnota indexu pohybovala o 3,39 procentního bodu níže, než je tomu nyní.

Celý článek >

Povinné ručení opět mírně zdražilo

Podle výsledků Broker Consulting POVIndexu nadále ceny za povinné ručení mírně rostou, a to i před koncem letošního roku. Za listopad hodnota indexu opět mírně povyskočila, v praxi to znamenalo zvýšení průměrné ceny za zákonné pojištění vozidel o 25 Kč, na celkových 6 653 korun. Odborníci očekávají setrvání v rostoucím trendu a výraznější nárůst cen v příštím roce.

Celý článek >

Listopad se nesl na kapitálových trzích ve znamení zelených čísel

Broker Consulting Index podílových fondů zaznamenal za předchozí měsíc mírný růst, a to ve všech měřených typech podílových fondů. Z výsledných hodnot vyplývá, že mají kapitálové trhy nakročeno k zotavení z krize, která přetrvávala v průběhu celého roku. V zelených číslech se v listopadu ocitly vedle akciových a nemovitostních fondů, které byly v plusu už v minulém měsíci, také dluhopisové, peněžní i komodity trhy. Nejvíce však vyrostly podle indexu akcie, a to téměř na deset procent. Investiční experti hovoří o počátcích stoupajícího trendu indexových hodnot a růstu napříč podílovými fondy.

Celý článek >

Sazba úvěru na spotřebitelské úvěry je před blížícími se svátky opět vyšší

S nastupujícím koncem roku vykazuje Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů další růst spotřebitelských úvěrů. Úroková sazba u bezúčelových úvěrů v říjnu stoupla na 9,46 procenta a posílila tak o 0,87 procentního bodu. Potvrzuje se tak trend, který byl charakteristický i v předchozích měsících letošního roku. Podle předběžných odhadů by se mohl tento ukazatel ve zbytku roku ještě navyšovat.

Celý článek >

Broker Consulting poprvé partnerem Mastercard Banka roku

Na slavnostním ceremoniálu 21. ročníku jednoho z nejprestižnějších českých ocenění retailových finančních produktů Mastercard Banka roku, který proběhl ve čtvrtek 24. listopadu v pražském Obecním domě, předali vrcholní zástupci společnosti Broker Consulting diplomy nejúspěšnějším v kategoriích Pojišťovna roku, Hypotéka roku a Zodpovědná pojišťovna roku.Celý článek >

V říjnu vykázaly podílové fondy mírnou volatilitu

Podle výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů se během října situace na kapitálových trzích po zářijových poklesech dočasně zklidnila. Navzdory tomu index registruje mírnou volatilitu u většiny podílových fondů. Pozitivní vývoj ale zaznamenaly akcie, které si za říjen připsaly v průměru 5,71 procenta. Jejich obchodování bylo ovlivněno zejména příznivějšími kvartálními výsledky firem v USA a EU. Slabý pokles nastal opět na dluhopisových trzích. Mírnou volatilitu vedle toho vykazují také komoditní fondy, ačkoli od začátku roku tendují k celkovému růstu. Nemovitostí fondy k tomu další měsíc v řadě zvýšily svou hodnotu, a to i přes postupné ochlazování nemovitostního trhu.Celý článek >