Kontakty pro média

Jan Lener

ředitel odboru marketingu a komunikace

Tel.: 608 770 955
E-mail: jan.lener@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Michaela Sahulová

specialistka PR a externí komunikace

Tel.: 731 538 373
E-mail: michaela.sahulova@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Analytici Broker Consulting

Martin Novák
Hlavní analytik Broker Consulting a vedoucí oddělení produktového managementu
Michaela Pudilová
Analytička hypotečních a spotřebitelských úvěrů
Tadeáš Chmelíček
Investiční a penzijní analytik
Jiří Váchal
Analytik neživotního pojištění
Roman Míka
Analytik životního pojištění
Kristýna Viktora
Vedoucí realitního oddělení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Ceny povinného ručení v květnu stagnovaly

Broker Consulting POVIndex nezaznamenal meziměsíční posun a jeho hodnota tak zůstala na  6 848 korunách. To je stále více než celorepublikový průměr, který za celé období činí 6 727 korun. Letošní květen je také nejvyšší v porovnání s předchozími od počátku měření. Očekávání odborníků ohledně růstu cen dál trvá. Kvůli zdražování vstupů, ale i práce se cena za POV nejspíše o něco zvýší.  

Celý článek >

Změna na realitním trhu: cenová očekávání nabízejících a kupujících se výrazně liší

Hodnota Broker Consulting REALIndexu, který porovnává data z celého tuzemského realitního trhu, poklesla podle předstihového ukazatele v dubnu o 13 procent. Loni a na začátku letošního roku byl přitom rozdíl v očekávání nabízejících a kupujících menší. To potvrzuje trend, že se představy o ceně rezidenční nemovitosti stále více rozcházejí a monitorovaný rozdíl se zvětšuje. Prvotní nabídková cena činila v dubnu 62 814 Kč/m2 a konečná realizační 54 768 Kč/m2.

Celý článek >

POVIndex registruje nejvyšší dubnovou hodnotu povinného ručení

Broker Consulting POVIndex zaznamenal za letošní duben hodnotu 6 848 Kč. V porovnání s minulými  hodnotami jde o nejvyšší měření za čtvrtý měsíc v roce, které navíc překročilo i celkový průměr. Ten se pohybuje o více než 120 korun níže. Meziměsíčně se cena povinného ručení zvedla o 27 korun. Trend mírného růstu cen kvůli zdražování vstupů dál pokračuje, další zvýšení se nadále očekává.

Celý článek >

Rozdíl v očekávání nabízejících a kupujících se dál prohlubuje

Společnost Broker Consulting, jež prostřednictvím Broker Consulting REALIndexu porovnává data z celého tuzemského realitního trhu, zjistila, že v prvním kvartále letošního roku došlo k poklesu hodnoty měřeného ukazatele o 13 procent. Předstihový ukazatel za březen pak zaznamenal stejnou hodnotu, tedy minus 13 procent. Očekávání těch, kteří nemovitosti nabízí a kupujících se dál prohlubuje.

Celý článek >

Stagnace úroků u hypoték pokračuje

Březnové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily stagnaci úrokových sazeb u hypoték, měřená hodnota klesla pouze o pět bazických bodů na 5,89 procenta. Meziročně se hodnota sledovaného indexu zvýšila o 1,59 procentního bodu, ve skutečnosti to potom znamenalo nárůst sazeb o celých 37 procent. Výrazné změny neočekávají odborníci ani v příštích měsících. Přispívá k tomu i rozhodnutí České národní banky o udržení dvoutýdenní repo sazby na stejné úrovni.

Celý článek >

Sazby spotřebitelských úvěrů jen mírně klesly, budoucí výkyvy mohou způsobit půjčky na dovolenou

Hodnota Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů v březnu zaznamenala pokles o 0,44 procentního bodu na úroveň 8,89 procenta. Úrokové sazby tak zůstávají nadále stabilní a neměly by se podle expertů příliš měnit ani v následujícím období. Výkyvy by mohl přinést pouze konkurenční boj bank, jejich časově omezené promoční akce a příprava veřejnosti na letní dovolené.

Celý článek >

Povinné ručení se dostalo na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky

Podle Broker Consulting POVIndexu se ceny povinného ručení v březnu pohybovaly průměrně kolem hodnoty 6 821 Kč. V rámci meziměsíčního srovnání se tak jeho hodnota zvýšila o 77 korun. Jednalo se o nejvyšší číslo uvedeného ukazatele za poslední tři roky. Oproti březnu minulého roku došlo k nárůstu POVIndexu o dvě stě třicet korun, což je způsobeno nejistotou na trzích a s tím spojeným zdražováním vstupů.

Celý článek >

Trhy v únoru mírně ochladly

Po signifikantním lednovém růstu zaznamenává v únoru Broker Consulting Index podílových fondů mírný pokles hodnot, a to u většiny monitorovaných typů podílových fondů. Za poklesem stálo především zhoršení výhledu snížení inflace, u které se očekávalo rychlejší zkrocení. Na trzích přesto převládl optimismus, a to hlavně díky makrodatům přicházejícím z USA. Nejvíce poklesly komoditní fondy (o minus 3,8 procenta), v červených číslech se ocitly také dluhopisové fondy a fondy peněžního trhu. Navzdory negativní predikci navázaly jako jediné na dlouhodobý rostoucí trend nemovitostní fondy, ty si za únor připsaly dalších 0, 35 procenta.

Celý článek >

Rozdíl mezi nabízenou a realizovanou cenou nemovitostí se pohybuje kolem 10 procent

Společnost Broker Consulting přichází s REALIndexem, který porovnává data z celého tuzemského realitního trhu. Výsledky indexu budou jako jediné porovnávat rozdíl mezi realizovanou a prvotně nabízenou cenou u nemovitostí, u nichž byl již podán návrh na vklad do katastru nemovitosti. Měřené hodnoty se potom budou měnit v závislosti na čase a podle několika paramentů, například podle typu nemovitosti (byty, domy) nebo lokality podle krajů. Podle naměřených hodnot za 4. kvartál minulého roku činil Broker Consulting REALIndex minus 8 procent. V letošním roce se rozdíl mezi představami prodávajících a skutečných realizačních cen ještě prohloubil. Předstihový ukazatel za únor zaznamenává hodnoty minus 10 a v lednu minus 9 procent.

Celý článek >