Kontakty pro média

Analytici Broker Consulting

Ke stažení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Cenová očekávání nabízejících a kupujících se na realitním trhu dál výrazně liší

Představy prodávajících a kupujících o tom, jaká by měla být aktuální cena rezidenčních nemovitostí, se nadále na trhu rozcházejí. Hodnota předstihového ukazatele Broker Consulting REALINDEX proto také v květnu činila minus 13 procent. Prvotní průměrná nabídková cena dosáhla v uvedeném měsíci hodnoty 66 417 Kč/m2 a konečná realizovaná 59 527 Kč/m2.

Celý článek >

Změna na realitním trhu: cenová očekávání nabízejících a kupujících se výrazně liší

Hodnota Broker Consulting REALIndexu, který porovnává data z celého tuzemského realitního trhu, poklesla podle předstihového ukazatele v dubnu o 13 procent. Loni a na začátku letošního roku byl přitom rozdíl v očekávání nabízejících a kupujících menší. To potvrzuje trend, že se představy o ceně rezidenční nemovitosti stále více rozcházejí a monitorovaný rozdíl se zvětšuje. Prvotní nabídková cena činila v dubnu 62 814 Kč/m2 a konečná realizační 54 768 Kč/m2.

Celý článek >

Rozdíl v očekávání nabízejících a kupujících se dál prohlubuje

Společnost Broker Consulting, jež prostřednictvím Broker Consulting REALIndexu porovnává data z celého tuzemského realitního trhu, zjistila, že v prvním kvartále letošního roku došlo k poklesu hodnoty měřeného ukazatele o 13 procent. Předstihový ukazatel za březen pak zaznamenal stejnou hodnotu, tedy minus 13 procent. Očekávání těch, kteří nemovitosti nabízí a kupujících se dál prohlubuje.

Celý článek >

Rozdíl mezi nabízenou a realizovanou cenou nemovitostí se pohybuje kolem 10 procent

Společnost Broker Consulting přichází s REALIndexem, který porovnává data z celého tuzemského realitního trhu. Výsledky indexu budou jako jediné porovnávat rozdíl mezi realizovanou a prvotně nabízenou cenou u nemovitostí, u nichž byl již podán návrh na vklad do katastru nemovitosti. Měřené hodnoty se potom budou měnit v závislosti na čase a podle několika paramentů, například podle typu nemovitosti (byty, domy) nebo lokality podle krajů. Podle naměřených hodnot za 4. kvartál minulého roku činil Broker Consulting REALIndex minus 8 procent. V letošním roce se rozdíl mezi představami prodávajících a skutečných realizačních cen ještě prohloubil. Předstihový ukazatel za únor zaznamenává hodnoty minus 10 a v lednu minus 9 procent.

Celý článek >