Kontakty pro média

Analytici Broker Consulting

Ke stažení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Úrokové sazby u bezúčelových úvěrů klesají

Srpnové výsledky Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů zaznamenaly další meziměsíční pokles. Tentokrát se monitorovaná hodnota snížila o 0,54 procentního bodu na 8,42 procenta. Na prázdninovém poklesu se nejvíce podepsal konkurenční boj bank, jehož cílem bylo oslovit klienty s nabídkami spotřebitelských úvěrů na dovolené v období prázdnin. Dál se očekává stagnace či mírné klesání hodnot. Analytici z Broker Consulting u bezúčelových úvěrů dlouhodobě varují před upadáním do dluhových pastí a apelují na potřebu plánování vlastních financí.

Celý článek >

Po květnovém výkyvu došlo k poklesu úroků u spotřebitelských úvěrů

Červnová hodnota Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů klesla z květnových 10,24 procenta na 8,93 procenta. Meziměsíčně úrokové sazby u bezúčelových úvěrů klesly o více než jeden procentní bod. Hodnota indexu se tedy vrátila na úroveň letošního března. I přesto jsou podle úvěrových analytiků nabídky ve spotřebitelských úvěrech poměrně stabilní.

Celý článek >

Sazby spotřebitelských úvěrů jen mírně klesly, budoucí výkyvy mohou způsobit půjčky na dovolenou

Hodnota Broker Consulting Indexu spotřebitelských úvěrů v březnu zaznamenala pokles o 0,44 procentního bodu na úroveň 8,89 procenta. Úrokové sazby tak zůstávají nadále stabilní a neměly by se podle expertů příliš měnit ani v následujícím období. Výkyvy by mohl přinést pouze konkurenční boj bank, jejich časově omezené promoční akce a příprava veřejnosti na letní dovolené.

Celý článek >

Sazba úvěru na spotřebitelské úvěry je po listopadovém mírném poklesu nejvyšší za období posledních pěti let

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů zaznamenal ke konci letošního roku nejdříve pokles na 8,94 procenta, aby během prosincového období opět vystoupal a dosáhl tak nejvyšší hodnoty za posledních více než pět let, a to 9,49 procenta. Na začátku tohoto roku se přitom měřená hodnota indexu pohybovala o 3,39 procentního bodu níže, než je tomu nyní.

Celý článek >

Sazba úvěru na spotřebitelské úvěry je před blížícími se svátky opět vyšší

S nastupujícím koncem roku vykazuje Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů další růst spotřebitelských úvěrů. Úroková sazba u bezúčelových úvěrů v říjnu stoupla na 9,46 procenta a posílila tak o 0,87 procentního bodu. Potvrzuje se tak trend, který byl charakteristický i v předchozích měsících letošního roku. Podle předběžných odhadů by se mohl tento ukazatel ve zbytku roku ještě navyšovat.

Celý článek >

Spotřebitelské úvěry byly opět v září o něco dražší než v srpnu

Dlouhodobě stabilní mírný růst vykazuje Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů. Podle něj v září povyrostla úroková sazba u bezúčelových úvěrů o 0,22 procentního bodu na celkovou hodnotu 8,59 %. Meziměsíčně se tudíž úroková sazba opět o něco zvedla, mírně rostoucí trend je patrný již několikátý měsíc v řadě. Podle grafu se naposledy současná výše sazeb poskytovala na začátku druhého čtvrtletí v roce 2017. Odborníci na úvěry očekávají, že pozvolný růst sazeb bude dál pokračovat.

Celý článek >

I v srpnu úrokové sazby spotřebitelských úvěrů mírně stoupaly

Za srpen vykazuje Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů hodnotu 8,37. Meziměsíčně jde o další mírný růst sazeb, který probíhá v rámci dlouhodobého trendu růstu úroků u úvěrů na cokoliv. V srpnu se úrok zvýšil o  0,13 procentního bodu na celkovou hodnotu 8,37 %. Nejen v kontextu možných budoucích kroků České národní banky předpokládají analytici další pozvolný růst sazeb i v příštích měsících.

Celý článek >

Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů hlásí překročení osmiprocentní úrokové sazby

Další růst úrokových sazeb u bezúčelových úvěrů zaznamenal Broker Consulting Index spotřebitelských úvěrů. V červenci podle něj vzrostly úrokové sazby ve srovnání s červnem o 0,32 procentního bodu, na celkovou hodnotu 8,24 %. Od začátku roku tudíž úrokové sazby narostly o více než dva procentní body. Pokračování dlouhodobého trendu růstu sazeb předpokládají na úvěrovém trhu odborníci i v dalším období.

Celý článek >