Kontakty pro média

Analytici Broker Consulting

Ke stažení

Ke stažení

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Průměrná cena povinného ručení opět o něco vzrostla

Podle Broker Consulting POVIndexu se posunula průměrná cena povinného ručení zase o něco výše, a to o celých čtyřicet korun na hodnotu 6 888 Kč. Dlouhodobě vykazuje podobný trend růstu cen hlavní i menší město (Benešov u Prahy), liší se u nich ale výše průměrných cen. Zatímco v Praze jsou ceny za POV dlouhodobě v tuzemsku nejvyšší, v Benešově se oproti tomu pohybují zhruba o 1 300 – 1 400 korun níže. Roli hraje nehodovost v regionu a rizikovost během trvání pojištění. Podle analytiků ještě nedosáhl za letošek POVIndex svého maxima. Očekávají růst cen kvůli zdražování vstupů ve výrobě.

Celý článek >

Ceny povinného ručení v květnu stagnovaly

Broker Consulting POVIndex nezaznamenal meziměsíční posun a jeho hodnota tak zůstala na  6 848 korunách. To je stále více než celorepublikový průměr, který za celé období činí 6 727 korun. Letošní květen je také nejvyšší v porovnání s předchozími od počátku měření. Očekávání odborníků ohledně růstu cen dál trvá. Kvůli zdražování vstupů, ale i práce se cena za POV nejspíše o něco zvýší.  

Celý článek >

POVIndex registruje nejvyšší dubnovou hodnotu povinného ručení

Broker Consulting POVIndex zaznamenal za letošní duben hodnotu 6 848 Kč. V porovnání s minulými  hodnotami jde o nejvyšší měření za čtvrtý měsíc v roce, které navíc překročilo i celkový průměr. Ten se pohybuje o více než 120 korun níže. Meziměsíčně se cena povinného ručení zvedla o 27 korun. Trend mírného růstu cen kvůli zdražování vstupů dál pokračuje, další zvýšení se nadále očekává.

Celý článek >

Povinné ručení se dostalo na nejvyšší hodnotu za poslední tři roky

Podle Broker Consulting POVIndexu se ceny povinného ručení v březnu pohybovaly průměrně kolem hodnoty 6 821 Kč. V rámci meziměsíčního srovnání se tak jeho hodnota zvýšila o 77 korun. Jednalo se o nejvyšší číslo uvedeného ukazatele za poslední tři roky. Oproti březnu minulého roku došlo k nárůstu POVIndexu o dvě stě třicet korun, což je způsobeno nejistotou na trzích a s tím spojeným zdražováním vstupů.

Celý článek >

Povinné ručení v únoru dál mírně rostlo

Podle Broker Consulting POVIndexu ceny povinného ručení v únoru dál mírně rostly. To se v únoru poskytovalo průměrně za 6 744 Kč. Při meziměsíčním srovnání se sice hodnota zvedla pouze o 49 korun, oproti loňskému únoru je ale rozdíl v ceně vyšší, konkrétně o necelých dvě stě osmdesát korun. Únorová hodnota POVIndexu tak opět potvrdila dlouhodobý rostoucí trend, ke kterému dochází zejména v důsledku zdražování energií, materiálů a práce. V blízkém budoucnu se podle odborníků nadále očekává více jak pětiprocentní růst cen.

Celý článek >

Ceny povinného ručení v lednu lehce vzrostly

Lednové výsledky Broker Consulting POVIndexu nezaznamenaly výrazný nárůst hodnot, meziměsíčně se podle nich průměrná cena za povinné ručení navýšila pouze o 10 Kč, na celkových 6 735 korun. Mírné zvýšení se v cenách po Novém roce příliš neprojevilo, v příštích měsících ale odborníci očekávají, že může dojít k nárůstu cen až o šest procent. 

Celý článek >

Povinné ručení opět mírně zdražilo

Podle výsledků Broker Consulting POVIndexu nadále ceny za povinné ručení mírně rostou, a to i před koncem letošního roku. Za listopad hodnota indexu opět mírně povyskočila, v praxi to znamenalo zvýšení průměrné ceny za zákonné pojištění vozidel o 25 Kč, na celkových 6 653 korun. Odborníci očekávají setrvání v rostoucím trendu a výraznější nárůst cen v příštím roce.

Celý článek >

Ceny povinného ručení v září vzrostly

Podle zářijových výsledků Broker Consulting POVIndexu ceny za POV opět vzrostly. Oproti konci prázdnin jde o meziměsíční nárůst o 92 korun, průměrná hodnota povinného ručení se tak v září zastavila na 6 617 Kč. V porovnání s průměrem za celé sledované období jde ale stále o nižší částku, celkový průměr totiž od srpna 2019 činí 6 723 korun. V září průměrné hodnoty vzrostly také v hlavním a menším městě, a to především oproti jejich loňskému průměru. Odborníci na zákonné pojištění vozidel stále očekávají změnu ve vývoji cen v příštích měsících.

Celý článek >

Ceny povinného ručení v srpnu klesly, pojistné se podle Broker Consulting POVIndexu zlevnilo na 6 525 korun

Již druhý měsíc v řadě zaznamenal Broker Consulting POVIndex viditelný pokles hodnot, výsledky měření za srpen evidují snížení o celkem 177 korun. I přes meziměsíční pokles na hodnotu 6 525 korun jde stále o vyšší cenu za POV, než jaká se držela od jara do konce minulého roku. V porovnání s loňským srpnem jsou letos průměrné ceny v hlavním i menším městě o něco vyšší. Experti očekávají v následujícím podzimním období změnu ve vývoji cen za POV.

Celý článek >