Obrat širší skupiny Broker Consulting se podle auditovaných výsledků navýšil na 2,8 miliardy korun

Obrat širší skupiny Broker Consulting za loňský rok podle auditovaných výsledků vzrostl o 5,7 procenta na 2,8 miliardy korun. Nejvíce se na tomto výsledku, který opět potvrdil rostoucí trend celé skupiny a její vedoucí postavení na trhu finančního a realitního zprostředkování, podílela společnost Broker Consulting, a.s. Z kompletních dat v oblasti finančnictví se prokázala vysoká poptávka klientů po zajištění na rentu.  

V uplynulém roce jsme mnohem více pomáhali klientům s revizí jejich domácích rozpočtů, plánovaním úspor a také s jejich přípravou na stáří. Do popředí zájmu našich klientů se dostala ochrana jejich finančních rezerv před vysokou inflací. Lidé citelně vnímali, jak se hodnota úspor snižuje,“ vysvětluje Petr Hrubý, zakladatel a předseda dozorčí rady společnosti Broker Consulting.

Ekonomické výsledky

Skupina Broker Consulting loni opět rostla. Meziroční navýšení, jehož Broker Consulting dosáhl v každém z dosavadních 24 sledovaných ročních období, bylo přitom v minulém roce charakteristické pro valnou většinu společností, které jsou součástí skupiny. Promítlo se například do hospodaření společností Broker Consulting, ProCredia, PRODOMIA Group a MONECO investiční společnost.

Změny na trhu finančních produktů

Pro uplynulý rok byly typické změny na trhu finančních produktů, které byly ovlivněny skutečností, že občanům i firmám vzrostly ve velkém náklady na energie a že současně došlo k rychlému navýšení úrokových sazeb za úvěry a hypotéky. 

Prudký nárůst poptávky jsme viděli v oblasti pojištění. Dlouhodobě je v Česku znám problém podpojištění obyvatelstva jak v oblasti životního pojištění, tak v oblasti pojištění majetkového. Klientům pomáháme s tím, aby měli rizika pojištěna správně,“ řekl k výsledkům Vilém Podliska, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Broker Consulting.

Realitní trh

Kvůli méně dostupným hypotékám a inflaci sice domácí realitní trh dramaticky zpomalil, na celkových výsledcích společnosti se to však v zásadě neodrazilo. Zatímco v roce 2021 pomohl Broker Consulting v Česku klientům prodat nemovitosti za 10,5 miliardy korun, loni to bylo 10,3 miliardy korun.

Společnost tak posílila své postavení na realitním trhu a potvrdila, že patří mezi tři největší poskytovatele realitních služeb v České republice. Na tom se podílel rovněž úspěšný prodej více než 100 developerských projektů, včetně projektů pod značkami patřícími do skupiny Broker Consulting – BC Real a Broker Development. Jde například o projekty Nová Papírna a Byty Borský park v Plzni či Central Point Kladno.  V loňském roce se navíc začaly připravovat další pod názvy Rezidence Golf Ostravice, Na Vyhlídce Kaplice a Apartmány na sjezdovce Plešivec.

Úspěchy v roli franšízora

Společnost Broker Consulting jako zřizovatel franšízového konceptu OK POINT získala za předchozí rok prvenství v hlavní kategorii soutěže Franchisa roku a spolu s ním se stala Franšízorem roku 2022. Úspěšnou vizi OK PONTU tak ocenila vedle řady stávajících a nových klientů také odborná porota České asociace franchisingu. Celkový úspěch podle hodnocení tkví zejména ve vysoké kvalitě poskytovaných služeb, skvělých ekonomických výsledcích a podpoře, kterou společnost věnuje svým franšízantům. Pro ty má vybudovaný kompletní systém podpory a možností a pomáhá jim podnikat pod silnou značkou na trhu.

Společenská odpovědnost

Skupina Broker Consulting se také v uplynulém roce věnovala oblasti společenské odpovědnosti. Opět podpořila dobročinný spolek Dobrý skutek. Historicky už Dobrý skutek rozdal mezi potřebné přes 100 milionů korun. Na Dobrý skutek se obracejí lidé, kteří neměli v životě tolik potřebného štěstí, aby mohli žít život bez komplikací a překážek.

Dalším cílem dlouhodobé pomoci byl projekt ABC Finančního vzdělávání, kterému se daří přispívat ke zvyšování finanční gramotnosti zejména žáků i pedagogů na základních i středních školách prostřednictvím hry FinGR Play.

O Broker Consulting

Broker Consulting, a.s. patří mezi nejvýznamnější společnosti zprostředkovávající finanční a realitní služby v České republice a na Slovensku. Svým klientům přináší nadstandardní nabídku finančních, bankovních a realitních služeb. Od svého založení v roce 1998 už získala důvěru více než 700 000 klientů a přes 4 000 firem. Distribuci služeb zajišťuje přibližně 2 000 konzultantů ve více než 100 kancelářích a na několika desítkách franšízových poboček. Bankovní, finanční a realitní služby pod jednou střechou přináší franšízový koncept OK POINT, který společnost Broker Consulting již osm let nabízí ve spolupráci se svými partnery. Širší skupina Broker Consulting se kromě finančního a realitního zprostředkování věnuje například developmentu, správě nemovitostí či poskytování férových nebankovních půjček. Do skupiny patří například Broker Consulting Česká republika, Broker Consulting Slovenská republika, BC Real, PRODOMIA Group, ProCredia, MONECO a MONECO investiční společnost.

www.bcas.cz

Kontakt pro média:

Michaela Sahulová, specialistka PR a externí komunikace
mobil: +420 731 538 373, e-mail: michaela.sahulova@bcas.cz