Letos roste Broker Consulting ve financích i realitách

Za prvních šest měsíců zaznamenala širší skupina Broker Consulting meziroční růst obratu o 13 % na 1,383 mld korun. Společnosti zodpovědné za distribuci, tedy Broker Consulting ČR a Slovensko, rostly o 8 % na 1,012 mld korun. V ekonomicky nepříznivé době se v nárůstu Broker Consulting ČR odrazila zejména zvýšená poptávka po investicích, které vzrostly oproti prvnímu pololetí minulého roku o 36 %. Hypoteční i realitní trh letos zažívá silný útlum, přesto se společnosti dařilo nadále růst i v oblasti realitního zprostředkování.

„Naši konzultanti dosáhli v první polovině roku vynikajících výsledků i přes to, že jedna z důležitých oblastí – trh hypoték v České republice doslova propadl o 48 %. Nejvíce aktivit věnujeme servisu klientů, kteří v této turbulentní době potřebují zvýšenou podporu. Tu realizujeme také prostřednictvím franšízových poboček OK POINT, jejichž rozsah služeb v oblasti financí a realit nemá na trhu konkurenci,“ sděluje k pololetním výsledkům společnosti její zakladatel a předseda dozorčí rady Petr Hrubý.

Největší meziroční nárůst v prvním pololetí zaznamenala společnost Broker Consulting v oblasti investic a životního pojištění. Konkrétně v investicích o 36 % a v životním pojištění o 10 %. „Za naším růstem stojí poptávka klientů, kteří chtějí chránit úspory před inflací a také moderní digitální nástroje, které jsme uvedli v prvním pololetí. Investice do rozvoje IT jsou rekordní a jsou pro nás jedním ze základních pilířů,“ prozrazuje Vilém Podliska, generální ředitel a předseda představenstva k dopadům digitalizace, která ve společnosti intenzivně probíhá.

Společnosti Broker Consulting, která se velmi rychle dostala z nuly do největší trojky realitních zprostředkovatelů v tuzemsku, se dařilo i v oblasti realitních služeb. V prvním pololetí zprostředkovala prodeje nemovitostí s hodnotou o 21 % vyšší než ve stejném období v roce 2021. Vzrostl rovněž počet zrealizovaných realitních zakázek, a to o 8 %.

K pozitivním výsledkům realitních obchodů přispěla také zavedená spolupráce s více než 100 developery napříč republikou i vlastní developerská činnost pod značkou Broker Development a BC Real, které jsou součástí širší skupiny Broker Consulting. Díky tomu je nově v prodeji například projekt Central Point Kladno.

Broker Consulting provozuje od roku 2015 velmi úspěšně také franšízový koncept OK POINT. Letos přibyly lokality v Brně, Prostějově a Praze. V současné době jsou tak pro klienty otevřeny čtyři desítky poboček a další rozšíření je plánováno ještě do konce tohoto roku. Kvalitní služby a nadstandardní výsledky franšízy letos podtrhly zisky ocenění v soutěži Franchisa roku. Koncept OK POINT se umístil na druhé příčce v kategorii Franchisa roku a zároveň získal Cenu poroty za podporu franšízantům.

„Aktuálně do společnosti přijímáme zhruba sto nových kolegů každý měsíc. Ti mají příležitost prožít velmi zajímavou kariéru, ať už jde o absolventy nebo pracovníky, kteří začínají svou druhou kariéru. S oslovováním vhodných kandidátů nám na sociálních sítích pomáhá vynikající moderátor Libor Bouček.“ dodává k dalším personálním plánům společnosti Vilém Podliska.

Společnost Broker Consulting ČR je součástí širší skupiny firem Broker Consulting. Do této skupiny patří například společnosti Procredia, Moneco Investiční společnost, BC Real, Broker Development, Broker Consulting Slovensko, Prodomia a další. V loňském roce širší skupina Broker Consulting dosáhla obratu 2,65 mld korun.


O společnosti

Broker Consulting patří mezi nejvýznamnější společnosti poskytující finanční a realitní služby v České republice a na Slovensku. Svým klientům přináší nadstandardní nabídku finančních, bankovních a realitních služeb. Od roku 1998 získala důvěru více než 600 000 klientů. Poskytuje také služby přes 4 000 firmám. Distribuci služeb zajišťuje přibližně 2 000 konzultantů (profesionální konzultanti, zaměstnanci, konzultanti v zapracování v ČR i SR) ve více než 100 kancelářích a 40 franšízových pobočkách OK POINT. Společnost uvedla na český a slovenský trh řadu inovací. Jednalo se například o investice do otevřených podílových fondů se zamykáním zisků nebo unikátní produkty životního dopojištění, které umožňují pojistit smrt a invaliditu za zlomek obvyklých cen. Bankovní, finanční a realitní služby společně pak přináší franšízový koncept OK POINT, který nabízí společnost Broker Consulting ve spolupráci s se svými partnery.


Kontakt pro média:

Michaela Sahulová, specialistka PR a externí komunikace

Mobil +420 731 538 373, e-mail: michaela.sahulova@bcas.cz