15. ročník turnaje Golf pro Dobrý skutek vynesl rekordní výtěžek 1 280 000 korun

V rámci letošního ročníku charitativního turnaje Golf pro Dobrý skutek, který se konal 11. června v Golf Resortu Karlštejn, se podařilo získat dosud nejvyšší částku v 15leté historii turnaje. Vybraných 1 280 000 korun tak ukazuje, že touha Čechů pomáhat potřebným je po koronavirové pandemii možná ještě silnější než dříve. Výtěžek z akce bude do konce srpna kompletně přerozdělen klientům Dobrého skutku, který pomáhá lidem s různými typy postižení. První obdarovanou se po skončení turnaje stala Tereza Horváthová, která obdržela finanční prostředky na pořízení asistenčního psa ve výši 100 000 korun.

„Hlavním motivem účasti na dobročinném turnaji není uhrát svůj vlastní rekord, ale pomoci těm, kteří mají mnohem vážnější hendikep, než je ten golfový. Jsme rádi, že tímto způsobem smýšlejí všichni hráči, kteří si akci velmi oblíbili a každý rok se na ni přihlašují se stále větším předstihem. Letos se navíc podařilo shromáždit rekordní sumu, díky které můžeme pomoci ještě většímu počtu našich klientů,“  řekla po akci předsedkyně Dobrého skutku z. s. Barbora Hrubá.

Na golfovém hřišti Golf Resortu Karlštejn se v pátek 11. června sešlo 160 hráčů a hostů, aby společně podpořilo charitativní organizaci Dobrý skutek, která se věnuje pomoci osobám s různými typy postižení. Vedle startovného, které současně sloužilo jako darovné, přispěli mnozí hráči také formou individuálního příspěvku. Celkový výtěžek z akce, 1 280 000 korun, bude do konce srpna kompletně přerozdělen a distribuován klientům Dobrého skutku. Ti si tak budou moci zajistit financování nejrůznějších rehabilitačních programů, bezbariérové koupelny, schodišťové plošiny, elektrického vozíku a mnoha dalších vybavení pomůcek i služeb pro hendikepované.

První z turnajových obdarovaných klientů Dobrého skutku se stala Tereza Horváthová, která po vyhlášení výsledků převzala šek v hodnotě 100 000 korun. Tento dar jí umožní zafinancovat pořízení asistenčního psa, jehož výběr a výcvik zajistí obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky. „Nemohu se dočkat, až budu moci sdílet život se psím kamarádem, který mi pomůže lépe se vyrovnat s mým hendikepem a překonávat překážky, které jsou s ním spojené. Také se moc těším na to, že v něm získám blízkého přítele, který mi do života přinese více radosti a pohody,“ řekla při převzetí daru Tereza Horváthová.


O charitativní organizaci Dobrý skutek

Dobrý skutek, z. s. byl založen v roce 2005 za podpory společnosti Broker Consulting, a. s. a Jágr Team, s. r. o. Od svého vzniku se zaměřuje na pomoc osobám v tíživé situaci, které se neobejdou bez pomoci druhých. Nejčastěji jsou to lidé s postižením, po úrazech či zastižení ztrátou v důsledku nějakého neštěstí. Jejich podporu realizuje Dobrý skutek formou veřejných finančních sbírek, které jsou zveřejňovány na stránkách Dobrého spolku, a charitativních akcí, jakou je například Golf pro Dobrý skutek. Mezi patrony charitativní organizace jsou například moderátorka Lucie Křížková nebo hokejista Jaromír Jágr. Z výtěžků sbírek a akcí jsou nejčastěji financovány kompenzační pomůcky, asistenční služby a speciální rehabilitace klientů Dobrého skutku, kteří na základě lékařského doporučení mohou získat dar v hodnotě do 100 000 korun na osobu. Více na www.dobryskutek.cz.

O společnosti Broker Consulting

Hlavním partnerem Dobrého skutku a organizátorem turnajů Golf pro Dobrý skutek je společnost Broker Consulting, a. s. Ta je největší skupinou na českém a slovenském trhu, která poskytuje služby v oblasti finančního a realitního zprostředkování. Od roku 1998 již získala důvěru více než 600 000 individuálních klientů a 4 000 firem. Distribuci služeb zajišťuje přibližně 2 000 konzultantů ve více než 100 kancelářích a 42 franšízových pobočkách OK POINT. Společnost se také věnuje developmentu, správě nemovitostí či férovým nebankovním půjčkám. Do širší skupiny patří například Broker Consulting ČR, Broker Consulting Slovenská republika, ProCredia, skupina PRODOMIA Group, BC Real, MONECO investiční společnost, Broker Consulting SICAV. Více na www.bcas.cz.

 

Kontakt pro média:

Tereza Kunová, Specialistka PR a externí komunikace

Broker Consulting, a. s.

mobil: +420 731 537 716, e-mail: tereza.kunova@bcas.cz