Přicházím jako student

Pro studenty máme připravený speciální program, který usnadňuje jejich zapojení a zapracování. Zároveň umožňuje dále studovat a skloubit školu a práci. Na studenty máme vysoké nároky, ale odměnou je, že se mnohem lépe připravují na vstup do reálného pracovního života. Naprostá většina studentů vnímá praxi u Broker Consulting jako výrazně důstojnější a užitečnější než klasické brigády a práce na nejnižších pozicích.

Matěj Kubrt Začínal jsem jako student

V roce 2007 jsem přišel do Broker Consulting jako student podnikového managementu. Mám za sebou cestu od úplného nováčka až na pozici regionálního ředitele seniora. Našel jsem tu kariéru i svou rodinu ‒ manželku Anetu a spolu jsme si otevřeli i franšízovou pobočku Broker Point Premium.

Před deseti lety jsem svůj příběh teprve začínal psát. Byl jsem v podobné pozici, jako je většina studentů dnes. Možná jako právě vy. Měl jsem hluboko do kapsy a celý život ležel přede mnou, s nejasnými konturami. Mohl jsem být vším a nikým. Stačilo se rozhodnout, kam vykročit.

Zjistil jsem, že student nemá moc kariérních možností. Nikde nečekali se skvělou pozicí, sexy pracovní náplní a fajn platem. A když jsem na pohovorech řekl, že bych rád cestoval, s pochopením jsem se také nesetkal.

Možná teď čekáte, že vám řeknu, že jsem začal v Broker Consulting a našel ráj na zemi. Ráj neexistuje, ale s výběrem svojí cesty jsem prostě spokojený. Jinak bych tu nebyl přes 10 let. Cesta to samozřejmě nebyla přímočará. Prožil jsem si lepší i horší chvíle, ale to je život. A když se ohlédnu a vidím tu partu a tým, který jsme vytvořili, když vidím naši práci u klientů, jsem hrdý. Počáteční nadšení se postupně vyvinulo v něco klidnějšího, ale cennějšího. Už to není o mně, už je to hlavně o lidech, kteří přicházejí a kterým předávám zkušenosti.

Aneta Kubrtová Každý nováček má svého garanta

Na rozdíl od Matěje jsem nikdy neměla pocit, že zvládnu všechno. Takže když jsem po pár brigádách ve fast foodech šla do Broker Consulting, brala jsem to jako zkoušku práce při studiích. Vlastně jsem byla zvědavá, jaké to bude. Myslím, že zkoušet a neupínat se hned k nějakému očekávání úspěchu, je zdravé.

Prvních pár měsíců jsem neměla úplně excelentních, vlastně byly opravdu slabé, ale místo kritiky mi Matěj řekl, ať vydržím, a jako můj garant se hodně věnoval mému zapracování. Navíc jsme se podporovali s dalšími kolegy. Byl to vlastně skvělý čas. Nebiflovala jsem se, a přesto jsem se toho tolik naučila. Máme tady program pro zapracování studentů, který stojí za zkoušku. Umožňuje vám školu dostudovat a při tom vzít práci, která je přeci jen mnohem větší výzva, než jít někam „dělat asistentku” nebo „sbírat zkušenosti do životopisu” několik let na spodních pozicích.

Vrcholem mé kariéry je zatím vedení Broker Point Premium od roku 2017 a školu jsem úspěšně dokončila také v roce 2017. Kdybych ještě někdy potřebovala životopis, mám tam co napsat.