Vliv kariéry na život

Každý z nás má v životě k dispozici přibližně 80 000 hodin, které stráví v práci. Výběr kariéry má na náš život obrovský vliv. Díky dobře zvolené kariéře můžeme žít spokojeně, být respektovaní i zajištění. Naopak špatně zvolená kariéra na nás může mít negativní dopad.

Jak si svou kariéru vybírali lidé dříve?

Dříve bylo obvyklé, že lidé hledali kariéru v oborech, ve kterých působili už jejich rodiče a prarodiče. Táta by právník, syn také. V osmdesátých letech minulého století se hlavním kariérním vodítkem staly peníze. Být chamtivým bylo v pořádku. Jenomže lidé brzy zjistili, že peníze pro opravdovou spokojenost nestačí.

Na přelomu milénia přišla generace, pro kterou se stalo mantrou mít práci, která vychází z koníčků a zájmů. Jenomže většina z nás by se chtěla živit sportem, uměním nebo cestováním. V těchto oborech ale existují jen 3 % pracovních míst. Pro naprostou většinu lidí tato „kariérní rada“ tedy reálně nefunguje.

Jak si vybrat svou kariéru dnes?

Nejmodernější přístupy logiku obrátily. Pro úspěšnou kariéru člověk potřebuje:

1. Být v oboru, kde dosáhne úspěchu v nejlepším slova smyslu. Tedy časem vynikne a cítí, že skutečně svou práci skvěle ovládá. Někdy se tomu říká „dosáhnout mistrovství“.

2. Vykonávat činnost, která má smysl pro ostatní lidi a pomáhá jim v tom, aby se jim žilo lépe. Přinést něco ostatním je skvělý pocit.

Podnikání s Broker Consulting skvěle naplňuje výše uvedené. Vytvořili jsme podporu a poskytujeme koučink, abyste mohli dosáhnout „mistrovství“ a pomáhat lidem mít se lépe. Navíc podnikání s námi přináší zajímavé možnosti výdělků, včetně pasivních příjmů.