Velká rošáda na trhu finančního poradenství. Jiří Tatýrek nastupuje do Broker Consulting

Jiří Tatýrek (41), který ještě donedávna zastával nejvyšší funkce ve společnosti AWD (ředitel - nejvyšší pozice v kariéře AWD) posílil od 10. 7. 2011 společnost Broker Consulting s pověřením vybudovat zemské ředitelství, což znamená sestavit a řídit největší obchodní tým v rámci kariérního systému. Tato změna je jednou z nejvýznamnějších personálních událostí na celém trhu za poslední 3 roky. Jiří Tatýrek již v nedávné minulosti dokázal úspěšně vybudovat obchodní tým, který zprostředkovával finanční produkty s provizním obratem ve výši 150 milionů korun ročně.

Jiří Tatýrek se pohybuje ve financích již od roku 1993 a dokázal vybudovat tým finančních konzultantů, který v letech 2009 zprostředkoval smlouvy s provizním příjmem okolo 150 000 000 korun (od roku 2003 do 2010 s provizním příjmem 600 000 000 korun), přičemž průměrný měsíční výdělek jeho spolupracovníků v týmu atakoval či dokonce překonával hranici 100 000 korun měsíčně. Takových manažerů je na trhu finančního poradenství velmi málo.

Hlavním cílem Jiřího Tatýrka je vybudovat na Moravě zemské ředitelství. „V minulosti svými výsledky dokázal, že umí dát příležitost velmi schopným lidem a dovést je k mimořádně vysokým výkonům. Zároveň vždy hledal cesty, jak poskytnout co nejsmysluplnější a přínosnou službu klientům. Už v roce 1993 v rámci společnosti SLON poskytoval klientům vůbec první optimalizace tak, jak je známe z minulých let. Samozřejmě v rámci šíře tehdejšího trhu," popisuje manažerské a poradenské úspěchy Jiřího Tatýrka Jan Lener, ředitel komunikace Broker Consulting. 

Po roce 1996 se Jiří ve vlastní firmě věnoval zejména restrukturalizaci dluhů právnických osob. „Byla to zajímavá doba," vzpomíná Jiří: „firmy měly dluhy s úrokem okolo 20 %. My jsme jim úvěrová portfolia dokázali snížit na úrok zhruba 8 %, přičemž se mnohdy jednalo až o stomilionové obchody. Po této zkušenosti bylo poměrně lehké se zase v září roku 2003 vrátit k pomoci lidem s osobními financemi. Konkrétně ve společnosti Finance EU člen AWD. Byly to fantastické roky, na které rád vzpomínám. Koncem loňského roku jsem se začal opět rozhlížet, s kým do budoucna spojím své síly. Chci budoucím spolupracovníkům v mém týmu v Broker Consulting zajistit výborné podmínky, přátelskou atmosféru, prostor pro důvěru v celé vedení společnosti a špičkové obchodní nástroje. Nejenom teď, ale i v dalších 10 letech. Proto Broker Consulting. Mimochodem k mému rozhodnutí přispěl i výsledek testu finančních poradců, který provedla odborná média a ve kterém Broker Consulting získal nejlepší hodnocení." 

Jan Lener popisuje situaci na trhu finančního poradenství a zprostředkování: „Trh zažívá v posledních dvou letech jev, který by se dal přirovnat k přesouvání dun na poušti, kde vane opravdu hodně silný vítr. Uspět na trhu u zákazníků je složitější. Jsou dobře informovaní a vybírají si více než v minulosti, od koho si nechají radit s penězi. Ale i samotní finanční konzultanti se mnohem více orientují na kvalitu služeb a kvalitu zázemí, které jim firma poskytuje. To není ani náhodou klišé, ale faktický stav, který dokládá růst několika málo společností včetně Broker Consulting v posledních letech nebo například vznik nové společnosti Broker Expert v naší skupině. V této společnosti našlo pracovní příležitost více než 150 lidí, kteří se již dříve pohybovali v oboru financí." 

Jiří Tatýrek je ženatý (manželka Kateřina také působí ve financích). Radost mu dělají tři synové Jirka (13), Ondřej (10) a dvouletý Matyáš. Když se zrovna nevěnuje práci či rodině, rád vyrazí na dlouhou túru nebo si zlepší fyzičku na tenisovém kurtu. Zajímavostí zůstává, že se závodně věnoval volejbalu a dokonce s týmem Opavy získal titul mistra republiky v 1.lize.