Broker Consulting výrazně zvýšil zisk

Přední český finanční poradce Broker Consulting zvýšil loni počet svých zákazníků o 15 procent a tržby o 22 procent. Vydělal skoro 55 milionů.

PRAHA Společnost Broker Consulting, která se zabývá finančním poradenstvím a zprostředkováním finančních produktů, loni zvýšila zisk po zdanění na 54,6 milionu korun. O rok dříve vydělala necelých 30 milionů korun. Ze zisku vyplatí firma prioritním akcionářům dividendu v celkové výši téměř 14 milionů korun. Společnost to uvedla v tiskové zprávě.

"Nejstarším účastníkům motivačního akciového programu, kteří pomáhají tvořit výsledky společnosti již od roku 2005, přineslo rozdělení zisku za rok 2009 dividendový výnos na akcii ve výši 22,57 procenta," uvedl generální ředitel Petr Hrubý. Za loňský rok uzavřeli 379 tisíc smluv Podle auditovaných výsledků zvýšila celá skupina Broker Consulting tržby z hlavní činnosti o 22 procent na 589 milionů korun. Počet zákazníků se loni zvýšil o 15 procent na více než 31 tisíc klientů.

Finanční plánování, které firma svým zákazníkům zpracovává, používá podle ředitele komunikace Jana Lenera stále více tuzemských domácností. Zatímco v roce 2006 využilo služby finančního plánování Broker Consulting 18 086 klientů, za čtyři roky to bylo o 74 procent více. Počet uzavřených smluv pod správou společnosti se loni zvýšil o pětinu na 379 018 smluv.

"Finanční plán respektuje rizikový profil člověka, který jej využívá, a minimalizuje následky rizik, které dnešní svět přináší," vysvětluje Lener a dodává: "Možná paradoxně potíže světové ekonomiky a výkyvy finančních trhů zvyšují poptávku po konzultacích s odborníky na finance."

Lidové noviny, 7.7.2010