Kontakty pro média

Jan Lener

ředitel PR a komunikace

Broker Consulting, a.s.
Office Park Nové Butovice
(Budova B)
Bucharova 1423/6
158 00 Praha 5

Tel.: 608 770 955
E-mail: jan.lener@bcas.cz

tisk@bcas.cz

Tiskové zprávy společnosti Broker Consulting

Ivana Brabcová, analytička životního pojištění Broker Consulting: JAK a KDY požádat pojišťovnu o předběžné posouzení zdravotního stavu při řešení zabezpečení

V případě, že se rozhodnete zabezpečit se formou životního pojištění, pravděpodobně se nevyhnete vyplnění tak zvaného zdravotního dotazníku, ze kterého pojišťovna zjišťuje aktuální zdravotní stav pojištěného. Ne každý z nás je totiž naprosto zdráv, můžete mít různá zdravotní omezení, můžete pravidelně docházet k odbornému lékaři, užívat dlouhodobě léky, případně vykonávat rizikové povolání nebo rizikový sport. A právě tyto skutečnosti pak mohou mít vliv na to, zda vás pojišťovna na požadovaný rozsah pojistného krytí přijme do pojištění či nikoli.

Celý článek >

Dvě třetiny transakcí na vkladomatech OK POINTů tvoří vklady

V Česku jsou stále více dostupnější finanční služby v podobě bankomatů. Podle dat Broker Consulting a mBank, kteří provozují vkladomaty na společných pobočkách OK POINT, se zvyšuje zájem zejména o vkladové služby. Ty nejčastěji využívají drobní podnikatelé, jejich oblíbeným dnem je pondělí, průměrná vložená částka se pohybuje okolo 16 tisíc korun na jeden vklad.

Celý článek >

Michal Cibulka, metodik finančního plánování Broker Consulting: V 65 letech do důchodu. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a my se budeme těšit na klidné dny s představou pravidelného příjmu od státu. Kdo žije v tomto snu, měl by se rychle probudit. Je třeba se podívat pravdě do očí, která tak optimistická není.

Celý článek >

Svatba za více než 250 tisíc korun je raritou, Češi za ni dají nejčastěji kolem 20 až 50 tisíc korun

Není to tak dávno, co jsme oslavili Valentýna, svátek všech zamilovaných, který nejeden muž či žena využili k žádosti o ruku partnera či partnerku. Svatby jsou totiž mezi Čechy v posledních letech opět v kurzu, jejich počet rok od roku stoupá. Jenže svatba je nejen radostná, ale především nákladná událost. Více než jedna čtvrtina (26,7 %) nastávajících za ni vynaloží mezi 20 až 50 tisíci korunami. Vyplývá to z průzkumu Broker Consulting od Instant Research od Ipsosu*.

Celý článek >

Broker Consulting roste nepřetržitě 20. rok v řadě, dosáhl obratu 1 a čtvrt miliardy

Podle předběžných dat za rok 2018 skupina Broker Consulting meziročně zvýšila obrat z hlavní činnosti o 11 procent na 1,252 miliardy korun, což znamená nepřetržitý růst 20. rok v řadě. Dosaženými výsledky skupina potvrdila pevnou pozici mezi lídry na česko-slovenském finančním trhu a dlouhodobou stabilitu poskytovatele profesionálních finančních a realitních služeb.

Celý článek >

Michal Cibulka, metodik finančního plánování Broker Consulting: Statistika nuda je, má však cenné údaje

Cílem finančního plánování je spravovat finance při zohlednění individuálních plánů jednotlivce či rodiny, proto někoho možná zarazí, že se teď budu věnovat všeobecným statistickým datům. Jenže pokud chceme vysvětlit tvorbu finančních rezerv na dlouhodobém horizontu, tak právě statistika poskytne data, na nich si nejlépe uvědomíme, že stát v budoucnu a vlastně i v současnosti není schopen se důstojně postarat o své občany v době řádného či invalidního důchodu.

Celý článek >

V Praze otevřený jedenáctý OK POINT

Počet OK POINTů v hlavním městě se opět rozrostl, a to na celkových 11. Od půlky ledna mohou Pražané řešit spolu finanční, bankovní i realitní služby na OK POINTu v ulici Na Pankráci 1062/58 v Praze 4. Franšízantkou je Darina Stehlíková. OK POINT s celkovým pořadovým číslem 44 je stejně jako všechny ostatní vybaven moderními technologiemi, privátní zónou a vkladovým bankomatem s provozem 24 hodin, 7 dní v týdnu.

Celý článek >