Spočítejte si, jak moc vás ohrožují špatné dluhy?

V březnu tohoto roku vyhlásilo 1 756 našich spoluobčanů osobní bankrot. Příběh lidí, kterým dluhy nakonec přerostou přes hlavu, začíná často stejně – půjčováním si na spotřebu.

Každý úvěr, bez ohledu na RPSN, který si bereme za účelem koupě dovolené, dárků, spotřební elektroniky apod., lze považovat za „špatný“. Udržet si odstup od těchto úvěrů však není snadné, někdy je to dokonce i nemožné. Čeho byste se však měli vyvarovat je hranice, za kterou se pro vás tyto dluhy stávají rizikem.

Za tento bod je považována situace, kdy celková částka vašich špatných dluhů činí více jak 20 % vašich čistých příjmů. Pokud tedy vyděláváte 20 000 Kč čistého, jste „v bezpečí“ do doby, než celková výše vašich špatných úvěrů přesáhne 48 000 Kč.

Překonání 20% hranice neznamená, že byste se nevyhnutelně řítili směrem k osobnímu bankrotu, jedná se „pouze“ o bod, od kterého se vystavujete riziku, že vám úvěry v budoucnosti mohou činit vážné problémy. Například v době nemoci, pracovního úrazu či zvýšení nezbytných výdajů (nájem, doprava do zaměstnání apod.)

Ano, jedná se o poměrně nízké číslo a řada z vás se od něj pravděpodobně výrazně vzdaluje. Co tedy dělat v případě, že aktuálně dlužíte na „špatných“ úvěrech 30 %, 50 % či 70 % svých ročních příjmů? Dokud je to možné, měli byste bezodkladně využít možnost konsolidace a refinancování, tj. sloučení několika malých a nevýhodných úvěrů do jednoho velkého, který má navíc výhodnější podmínky. Tímto dosáhnete rychle a jednoduše stavu, kdy při stejných splátkách nového (výhodnějšího) úvěru budete ze svého celkového zadlužení „ukusovat“ rychleji a dříve se tak dostanete k výše uvedené 10% hranici a zbavíte se zároveň rizika, že vás třeba i krátká nezaměstnanost přivede do vážných problémů a v extrémním případě i veškerý majetek, který byste, coby osoba vyhlašující osobní bankrot, nesměli mít.

Konsolidujte své stávající úvěry s vítězem testu finančních poradců. Požádejte ještě dnes o bezplatný návrh vašich možností prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

CAPTCHA
Ochrana proti spamu, opište níže uvedené znaky
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.