Proč všichni mluví o zdražení pojištění pro ženy?

V posledních týdnech se ve všech médiích objevují zprávy o tom, že by se ženy měly co nejdříve pojistit, protože od prosince bude pro ně pojištění výrazně dražší. Některá média dokonce uvádějí zdražení o více než 100 procent. Co je na tom pravdy, proč mají ženy náhle platit za pojištění více a jak velké zdražení ve skutečnosti mohou čekat?

Ke zdražení pojištění pro ženy skutečně dojde, a to od 21. prosince 2012. Důvodem je tzv. Evropská genderová směrnice a rozhodnutí Evropského soudního dvora, které nařizuje ve všech státech Evropské unie zákaz diskriminace na základě pohlaví, a to i v oblasti pojištění. Přestože původním záměrem směrnice byla ochrana žen před diskriminací, paradoxně pro ně bude znamenat v oblasti pojištění výrazné zdražení. Doposud se totiž pro životní a úrazové pojištění žen používaly jiné sazby než u mužů, které vycházely z demografických údajů o průměrné délce života obou pohlaví a jejich rizikovosti. Ženy byly pro pojišťovny z tohoto pohledu méně rizikové, proto jim mohly poskytnout levnější pojištění.

S tím je teď konec a od 21. prosince budou ve všech pojišťovnách stejné sazby pro ženy i pro muže. Jak se to projeví v cenách? Většina pojišťoven zatím nové sazby nezveřejnila. Ale podle údajů, které jsou v současné době k dispozici, mohou ženy očekávat reálné zdražení přibližně 60 – 70 % u rizika úmrtí. U pojištění ostatních rizik pravděpodobně nebude nárůst cen tak dramatický. Zdražení se týká jen smluv uzavřených po 21. prosinci a sazby u stávajících smluv zůstávají beze změn.

V každém případě však platí fakt, že pojištění živitelů rodiny by nemělo chybět ve finančním plánu žádné rodiny a ženy tento produkt už nikdy nebudou mít možnost pořídit levněji, než nyní. Proto by jeho uzavření neměly odkládat. 

 

Chcete vědět, kolik můžete ušetřit na životním pojištění? Kontaktujte nás s žádostí o návrh výhodného pojištění prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

CAPTCHA
Ochrana proti spamu, opište níže uvedené znaky
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.