Nízké sazby hypoték tady nebudou věčně

Hypotéky zažívají období historicky nejnižších sazeb. Tak levné, jako dnes, nebyly ještě nikdy od roku 2001. Sazby pod tři procenta lákají ke koupi nemovitostí nejen ty, kteří touží po vlastním bydlení, ale také řadu lidí, kteří nemovitost kupují jako investici. Pokud patříte mezi ně, nepodlehněte přílišné eufórii a zůstaňte nohama na zemi. Hypotéka je totiž běh na dlouhou trať. Myslete na to, že sazba vaší hypotéky a tím pádem i měsíční splátka se může za pár let velmi výrazně změnit. 

Hypotéky se nejčastěji sjednávají s fixací na 3 nebo 5 let. Nikdo nedokáže odhadnout, kde se budou sazby hypoték pohybovat, až vaše fixace skončí a v dnešní turbulentní době není vyloučeno, že mohou vyrůst na dvojnásobek nebo trojnásobek současných hodnot. Co to znamená v praxi? 

Když si dnes vezmete hypotéku na 2 miliony se sazbou 2,7 procent a splatností 20 let, budete každý měsíc splácet 10 790 korun. Víte, jak se výše měsíční splátky u této hypotéky změní, když za pět let při otočce fixace vyrostou sazby na například 6 %? Vaše měsíční výdaje na hypotéku narostou o bezmála 3 tisíce korun (na 14 330 korun). 

Proto si velmi dobře rozmyslete, jestli je váš rodinný rozpočet natolik stabilní, abyste takto náhlou změnu zvládli bez problémů financovat po dobu celého dalšího fixačního období. Pokud vám hypotéka při dnešních nízkých sazbách vychází „nadoraz“ a nemáte vyřešenou finanční rezervu, raději se rozhodněte pro levnější nemovitost. Žít 20 let ve stresu, jestli vám kvůli rostoucím sazbám zbude na jídlo, vám určitě nestojí za to. 

 

Využijte rekordně nízkých úrokových sazeb a ušetřete na splátkách hypotéky. Požádejte ještě dnes o bezplaný návrh výhodné hypotéky prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

CAPTCHA
Ochrana proti spamu, opište níže uvedené znaky
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.