Konzervativně zhodnotit 500 000 Kč a více? Brzy zřejmě „mission impossible“

Finanční svět se obrátil vzhůru nohama. Banky platí úroky majitelům hypoték - například v Dánsku a Švédsku. Střadatelé se naopak brzy mohou dostat do situace, kdy bance budou platit za to, že u ní mají peníze (skrze negativní úrokové sazby či zvýšené poplatky). Omezení, se kterými přichází banky i nebankovní společnosti u svých spořicích produktů postupně prakticky znemožňují zhodnocení většího objemu peněz konzervativním způsobem.

Zatímco u spořicích účtů Vaše peníze mohou být prakticky okamžitě „postiženy“ změnami sazebníků, termínované vklady nabízí ochranu před propadem úrokových sazeb v horizontu několika měsíců a let. Pro ty z Vás, kteří mají volné finanční prostředky v objemu 500 000 Kč a více tak nastává nejvyšší čas k uložení těchto prostředků. Finanční rezervy finančních institucí bobtnají. A tak nemají důvod lákat drobné střadatele nějakým „atraktivní zhodnocením vkladů“. Brzy zřejmě budou historií i úrokové sazby, jimiž jsou v současné době zhodnocovány prostředky na spořicích produktech investiční banky J&T Banka, která se nyní může těšit z přílivu obrovského množství kapitálu z Číny (na základě smlouvy o strategické spolupráci se společností CEFC China Energy Company Limited v hodnotě 27 miliard Kč).

Vězte, že avízo změn v úročení spořicích účtů a termínovaných vkladů dochází zpravidla s několika denním, výjimečně několikatýdenním předstihem. V době, kdy se některá z finančních institucí rozhodne sazby snížit, nezbývá drobným střadatelům příliš času na jakoukoliv reakci.
Pokud tedy chcete využít stávajících, v rámci možností stále příznivých, podmínek ke konzervativnímu zhodnocení volných finančních prostředků v objemu 500 000 Kč a více, kontaktujte nás co nejdříve prostřednictvím formuláře na této stránce. 

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů