Cestujete rádi? Pak myslete včas na cestovní pojištění

Příběhů cestovatelů, kteří odjeli do zahraničí a teprve po návratu zjistili, že sice uzavřeli pojistku, ale díky pozdní platbě jim pojištění vůbec nezačalo platit, nejsou výjímečné. Proto je třeba na cestovní pojištění myslet včas a také ho dostatečně brzy uhradit. Zapomenout bychom neměli také na dostatečné limity krytí.

Přesto, že pojištění na cesty patří mezi nejjednodušší typy pojistek, občas ho podceňujeme. Buď se vydáme do zahraničí bez něj anebo nemáme dostatečné krytí, i když si myslíme, že ano. Zkrátka cestovní pojištění může překvapit a to i negativně. Například jezdíte-li do hor v zahraničí a vydáváte se do vyšších míst, jako třeba nad 3 tisíce metrů, pečlivě si přečtěte pojistné podmínky ve smlouvě. Pojišťovny často omezují krytí v případě, že se pohybujete ve vyšší nadmořské výšce. Stane-li se vám tam pak úraz, máte smůlu, veškerou péči si hradíte sami. Pokud je k zachraňování potřeba např. vrtulníku, částky se mohou vyšplhat až ke statisícům. Vyplatí se tedy zvolit limity spíše vyšší a těch pár desítek korun navíc připlatit. Šetřit se v tomto případě nevyplácí a nečíst pojistné podmínky také.

Zkrátka a dobře, rozhodně by cestovní pojištění nemělo chybět na seznamu věcí, které si chcete přibalit na cesty. Toto pojištění je dobré si uzavřít i v případě, že jedete na pobytový zájezd s „cestovkou“ k evropskému moři. Nikdy nevíte, co se tam může stát. Zdravotní péče v zahraničí bývá obvykle velmi drahá a mohla by těžce zasáhnout váš rodinný rozpočet. A pozor! Některé platební karty cestovní připojištění sice nabízejí, ale limit plnění bývá často velmi omezený. V takovém případě zhodnoťte vaše rizika spojená s cestováním a sjednejte si cestovní pojištění zvlášť. 

Pojistěte se dobře a výhodně s vítězem testu finančních poradců. Požádejte ještě dnes o bezplatný a nezávazný návrh pojištění prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů

CAPTCHA
Ochrana proti spamu, opište níže uvedené znaky
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.