Aktuality

10 výmluv, proč nemáte finančního poradce

1) Nepotřebuji to, sám si nejlíp rozhodnu, co se svými pracně vydělanými penězi udělám.
Ano, to samozřejmě můžete. Ale i když se budete hodně snažit, musel byste věnovat veškerý svůj čas zjišťování všech podmínek a informací u pojišťoven, bank, investičních společností. A tím byste zase přicházel o příjem ze svého zaměstnání, když byste nemohl pracovat. Je to začarovaný kruh, že? Kvalitní finanční poradce vám ušetří čas i peníze.

Fixace úrokové sazby u hypotečního úvěru

V posledních letech se v České republice zvedl zájem klientů o vlastní bydlení, který je podpořen na jedné straně pozitivní ekonomickou situací a také nízkými úrokovými sazbami u hypotečních úvěrů. Ty se v posledních měsících začaly hýbat směrem vzhůru a je tak potřeba si připomenout i další důležitou složku hypotečního úvěru a to fixaci úrokové sazby a jakou délku s klientem vybrat.

Motoristé si více sjednávají havarijní pojištění

Neživotní pojištění vzrostlo za první tři čtvrtletí roku 2016 na 57 mld. Kč (oproti 54,7 mld. Kč za 1. až 3. čtvrtletí 2015), a posílilo tak absolutně o více než 2,3 mld. Kč. Relativně se tak jedná o 4,2% nárůst, který proti 4,5% růstu za 1. pololetí představuje jen velmi mírnou změnu. U povinného ručení došlo k růstu o 2,9 %. Ten proti 2,5% posílení v 1.

Hypoteční sazby rostou a objem prodaných hypoték taky

Hypoteční sazby rostou a objem prodaných hypoték taky.
Banky i zprostředkovatelé hlásí za první kvartál rekordní čísla. Čím je tato zvláštní přímá úměra vyvolaná? Je ideální čas na hypotéku? Zeptali jsme se hypotečního analytika Broker Consulting Martina Nováka…

Řešíte, jak zhodnocovat své peníze? Běžný účet není ideální schovka…

Češi mají na běžných účtech dohromady přes bilion korun. Přitom zhodnocení se blíží nule, s přihlédnutím k inflaci je dlouhodobě dokonce spíš záporné. Proč lidé upřednostňují jistotu, byť s drobnou ztrátou, před výnosem z investic? Máte i vy více úspor na běžném účtu než v investicích? Ale pozor, doba a příležitosti se mění!

Vyznáte se v penzijních produktech? A který je ten správný?

Podmínky výplaty penzijních produktů.Po zrušení druhé pilíře důchodového zabezpečení a částečné reformě pilíře třetího diskuze o penzijním systému podporovaným státem utichla. Opět se ale blíží čas voleb a tak může přijít i na přetřes velice citlivé téma a to další změny v důchodovém systému. Samozřejmě může přijít návrh nějaké zásadní reformy důchodového systému, mnohem pravděpodobnější je ale spíše další úprava stávajícího 3 pilíře, tedy penzijního připojištění resp. Doplňkového penzijního spoření.

Říkáte si, že jsme jen jedni z mnoha? Nenene

Aniž si to uvědomujete, dennodenně se setkáváte se situacemi, při nichž řešíte své finance či majetek. Není to jen otázka omílaných hypoték nebo spoření na důchod. Myslíte, že jste se všemi svými finančními či realitními transakcemi v pohodě a nepřicházíte zbytečně o peníze? Jestli ano, gratulujeme. Podle statistik ale mají Češi v umění efektivně spravovat majetek značné rezervy. Mnozí pak sáhnout po nějakém odborníkovi. Ale jak si vybrat někoho, kdo to opravdu umí? Sepsali jsme vám pár indícií, které vám napoví, proč to zkusit s námi.

„S důchodem si přeci vystačím, ne?“ aneb Co (ne)ví mladí lidé o starobních důchodech!

Důchod je nezbytná věc na stáří. Na tom se asi všichni shodneme. Co o něm ale doopravdy dnešní mladí lidé vědí? Mají vůbec tušení, jaká je průměrná výše důchodu, a jaký v budoucnu očekávají životní standard? Přední finančně-poradenská společnost Broker Consulting se to rozhodla zjistit a provedla průzkum mezi 332 mladými lidmi ve věku od 20 do 35 let. Výsledky jsou alarmující.

Máte půjčku? Plaťte od příštího měsíce méně

Chcete si půjčit peníze a nevíte, kterou půjčku ze široké nabídky všech institucí si vybrat? Anebo už půjčku máte a při každé splátce si povzdychnete nad její výší? V obou případech by vás mohl zajímat tento článek a v obou případech pro vás máme dobré zprávy…

ČNB opustila kurzový závazek

 Bankovní rada ČNB rozhodla zahájit devizové intervence 7. listopadu 2013 s cílem oslabit korunu a odvrátit tak hrozící deflaci. Kurz měny se v té době pohyboval kolem 25,50 Kč/EUR a rozhodnutí padlo na držet kurz u hladiny 27 Kč/EUR. Banka tímto krokem zároveň pomohla exportně orientovaným firmám, jejichž zboží se tak stalo pro zahraničí levnější.

 

Stránky