Aktuality

Neodkládejte investice až na jindy

V RŮZNÝCH ZDROJÍCH NALEZNETE RŮZNÁ DOPORUČENÍ ČI DŮVODY, PROČ LIDÉ PŘED TŘICÍTKOU NEMAJÍ FINANCE, ČI PŘESNĚJI, ZA CO BY MĚLI ČI NEMĚLI UTRÁCET. SKORO VŠICHNI SE PAK SHODUJÍ NA TOM, ŽE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ PRO MLADÉ LIDI JE INVESTOVAT DO VZDĚLÁNÍ. INVESTOVÁNÍ DO PODÍLOVÝCH FONDŮ ČI DO JINÝCH CENNÝCH PAPÍRŮ SE PAK VE VĚTŠINĚ PŘÍPADŮ POMÍJÍ NEBO MU NENÍ VĚNOVÁN DOSTATEČNÝ PROSTOR.

Co musíte vědět o prodeji nemovitosti v době méně dostupných hypoték

Hypotéky zdražují. A navíc ji nedostane každý, neboť ČNB zavádí přísnější pravidla. Tohle jsou pro vás důležité zprávy zejména v případě, že uvažujete o prodeji nemovitosti. A situace se bude zhoršovat. Jak vám pomůže prodej nemovitosti s Broker Consulting?

10 výmluv, proč nemáte finančního poradce

1) Nepotřebuji to, sám si nejlíp rozhodnu, co se svými pracně vydělanými penězi udělám.
Ano, to samozřejmě můžete. Ale i když se budete hodně snažit, musel byste věnovat veškerý svůj čas zjišťování všech podmínek a informací u pojišťoven, bank, investičních společností. A tím byste zase přicházel o příjem ze svého zaměstnání, když byste nemohl pracovat. Je to začarovaný kruh, že? Kvalitní finanční poradce vám ušetří čas i peníze.

Fixace úrokové sazby u hypotečního úvěru

V posledních letech se v České republice zvedl zájem klientů o vlastní bydlení, který je podpořen na jedné straně pozitivní ekonomickou situací a také nízkými úrokovými sazbami u hypotečních úvěrů. Ty se v posledních měsících začaly hýbat směrem vzhůru a je tak potřeba si připomenout i další důležitou složku hypotečního úvěru a to fixaci úrokové sazby a jakou délku s klientem vybrat.

Motoristé si více sjednávají havarijní pojištění

Neživotní pojištění vzrostlo za první tři čtvrtletí roku 2016 na 57 mld. Kč (oproti 54,7 mld. Kč za 1. až 3. čtvrtletí 2015), a posílilo tak absolutně o více než 2,3 mld. Kč. Relativně se tak jedná o 4,2% nárůst, který proti 4,5% růstu za 1. pololetí představuje jen velmi mírnou změnu. U povinného ručení došlo k růstu o 2,9 %. Ten proti 2,5% posílení v 1.

Hypoteční sazby rostou a objem prodaných hypoték taky

Hypoteční sazby rostou a objem prodaných hypoték taky.
Banky i zprostředkovatelé hlásí za první kvartál rekordní čísla. Čím je tato zvláštní přímá úměra vyvolaná? Je ideální čas na hypotéku? Zeptali jsme se hypotečního analytika Broker Consulting Martina Nováka…

Řešíte, jak zhodnocovat své peníze? Běžný účet není ideální schovka…

Češi mají na běžných účtech dohromady přes bilion korun. Přitom zhodnocení se blíží nule, s přihlédnutím k inflaci je dlouhodobě dokonce spíš záporné. Proč lidé upřednostňují jistotu, byť s drobnou ztrátou, před výnosem z investic? Máte i vy více úspor na běžném účtu než v investicích? Ale pozor, doba a příležitosti se mění!

Vyznáte se v penzijních produktech? A který je ten správný?

Podmínky výplaty penzijních produktů.Po zrušení druhé pilíře důchodového zabezpečení a částečné reformě pilíře třetího diskuze o penzijním systému podporovaným státem utichla. Opět se ale blíží čas voleb a tak může přijít i na přetřes velice citlivé téma a to další změny v důchodovém systému. Samozřejmě může přijít návrh nějaké zásadní reformy důchodového systému, mnohem pravděpodobnější je ale spíše další úprava stávajícího 3 pilíře, tedy penzijního připojištění resp. Doplňkového penzijního spoření.

Říkáte si, že jsme jen jedni z mnoha? Nenene

Aniž si to uvědomujete, dennodenně se setkáváte se situacemi, při nichž řešíte své finance či majetek. Není to jen otázka omílaných hypoték nebo spoření na důchod. Myslíte, že jste se všemi svými finančními či realitními transakcemi v pohodě a nepřicházíte zbytečně o peníze? Jestli ano, gratulujeme. Podle statistik ale mají Češi v umění efektivně spravovat majetek značné rezervy. Mnozí pak sáhnout po nějakém odborníkovi. Ale jak si vybrat někoho, kdo to opravdu umí? Sepsali jsme vám pár indícií, které vám napoví, proč to zkusit s námi.

Stránky