Zloději vašich peněz

Nedávno proběhl v médiích zajímavý, ale smutný článek. Podnikatel otevřel fakturu, která mu přišla emailem a druhý den zjistil, že mu z účtu zmizel milion korun. Email byl podvodný a stažením přílohy se do počítače dostal malware, přes který se zločinci dostali až do internetového bankovnictví. Podvodné emaily ale nejsou jediným nebezpečím, které na vaše peníze na internetu čeká.

Jedním z takových nebezpečí jsou internetové stránky, které se najednou vynoří a začnou vám prezentovat možnosti úžasného zbohatnutí. Říká se jim vyskakovací stránky. Sami o sobě nebezpečí představovat nemusí, jsou spíše otravné. Když víte jak na to, dá se jich zbavit.  Nebezpečný je ale jejich obsah.

Poslední dobou se těchto stránek objevilo mnoho a jsou si podobné jako vejce vejci.  Mladý muž, který byl dříve nemajetný, najednou přišel na zázračný způsob, jak vydělat z pohodlí domova miliony korun díky internetu. Nyní se s vámi o své know how dělí a to dokonce zdarma, ale samozřejmě jen po omezenou dobu, aby to vypadalo jako nabídka, kterou byste mohli propásnout.

Prezentaci doprovází fotky drahých aut, slunění se u moře a dalších věcí, po kterých lidé přirozeně touží. Kdo by takovou pohádku také nechtěl zažít? Každý. Je to podezřelé, ale co když na tom něco přece jen bude? Kdo podlehl, zjistil, že se žádné zázračné zbohatnutí nekonalo. Tedy ne pro něj. Vyskakovací stránka vás má donutit, abyste se zaregistrovali do nějakého systému, kde pak o peníze zpravidla přijdete.

Může se jednat o kasino (ruletu) nebo nějakou „zázračnou“ investiční metodu. Ruleta je hazard a všechny možné matematicky fungující metody „jistého výdělku“ mají kasina zmapované. Když je použijete, nezafungují. Chcete příklad? Možná jste slyšeli o tom, že když v ruletě sázíte stále na jednu barvu a zvyšujete každou další sázku na dvojnásobek, nemůžete prohrát. Věřte, že můžete. Software rulety totiž klidně stokrát za sebou vybere jinou barvu, než potřebujete a vy skončíte, protože přijdete o všechny své peníze určené k sázení.

A co investiční metody? Opět ten samý příběh, žádné zaručené metody nefungují. Neexistuje zaručená spekulace či investice. Potenciál vysokého výnosu je vždy svázán s vysokým rizikem ztráty. Kdyby někdo přišel na možnost vydělávat peníze v investicích bez rizika, určitě by se o to s nikým nedělil.

Třetím typem nebezpečí na internetu (nejenom tam, ale i v tištěných médiích a televizi) je skrytá reklama – říkejme jí zkažený obsah. Je ho více než nezkaženého. Je skrytý v běžných článcích, na místech, která běžně navštěvujete. Není vůbec lehké poznat, že čtete zkažený obsah. Nese totiž prvky objektivního článku. Má v sobě řadu pravdivých informací. A navíc je na stránkách, kterým věříte, které to přece musí mít prověřené. Nemusí, z mnoha důvodů.

Jak takový zkažený obsah v oblasti investic poznat? Zde je rada velmi jednoduchá. Jakmile se v článku mluví o tom, že jedna konkrétní investice (komodita, technologie, les, kov, drahé kameny atd…) právě teď letí a slibuje vysoké výnosy, víte, že jste narazili na zkažený obsah. Zkušený investor totiž ví, že když vsadí jen na jednoho koně, neřídí rizika. Naštěstí vždy si můžete říct, že tyhle pohádky nejsou pro vás.

Zhodnocujte své peníze s vítězem největšího testu finančních poradců. Kontaktujte nás prostřednictvím níže uvedeného formuláře s žádostí o bezplatnou a nezávaznou konzultaci vašich finančních možností

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů