Využijte poslední příležitost uzavřít penzijní připojištění

Penzijní připojištění je v současné podobě nejvýhodnější způsob, jak si s mimořádně silnou podporou státu spořit na stáří. Od ledna 2013 dojde v této oblasti k zásadním změnám.

 

 

 

 

Výhody penzijního připojištění uzavřeného do 30. 11. 2012

  • Vysoký výnos (díky státnímu příspěvku)
  • Maximální bezpečí (díky zákonné garanci nezáporného zhodnocení)
  • Jednorázové vklady (vedle pravidelné úložky je možné vkládat jednorázově)
  • Daňová úleva (při vyšší měsíční úložce)
  • Flexibilita (možnost výběru ½ částky po 15 letech)
  • Možnost příspěvku zaměstnavatele do vašeho penzijního fondu

Jak se to týká vás?

a) Nemáte penzijní připojištění

Pokud ještě nemáte penzijní připojištění uzavřeno, doporučujeme vám tak učinit co nejdříve. Poslední možnost sjednat penzijní připojištění máte  do 30. listopadu 2012. Po tomto datu už nebude možné do penzijního připojištění vstoupit.

b)  Už máte penzijní připojištění

Od ledna 2013 se mění výše státních příspěvků na penzijní připojištění. Při měsíčním vkladu do 300 korun bude státní příspěvek zrušen. Pokud si vkládáte do penzijního připojištění 100 nebo 200 korun měsíčně, doporučujeme vám upravit výši měsíčního vkladu na nejméně 300 korun, abyste nepřišli o výhody státní podpory. 

Maximální výše státního příspěvku bude od ledna 230 korun a budete na ni mít nárok, pokud si vložíte každý měsíc do penzijního připojištění 1000 korun. 

Při správném nastavení výše měsíčních příspěvků můžete k maximální státní podpoře získat také úlevu na dani z příjmů.

c) Máte děti starší 18 let

Možnost uzavřít penzijní připojištění se všemi výhodami mají všichni občané České republiky, kteří dosáhnou do 30. 11. 2012 věku 18 let. Jedná se o jedinečnou šanci využít státem podporovaný produkt za podmínek, které se už nebudou opakovat. Odborníci na finance proto doporučují uzavření penzijního připojištění do konce listopadu všem, kdo na něj mají nárok.

 

Chcete vědět, jak může vypadat vaše finanční situace v důchodu? Požádejte o bezplatné a nezávazné posouzení vašich možností vyplněním níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů