Vyplatí se vám přejít s hypotékou k jiné bance?

Refinancování je způsob, jak ušetřit na hypotéce. Spočívá v tom, že při výročí fixace využijete výhodnější nabídky jiné banky a hypotéku k ní převedete. Na českém hypotečním trhu se hypotéky sjednávají nejčastěji s tříletou a pětiletou fixací. Právě před pěti lety byl o hypotéky historicky největší zájem, což znamená, že možnost refinancování se právě nyní týká desítek tisíc lidí. Pokud patříte mezi ně, dobře si pohlídejte přesné datum výročí fixace a začněte se včas zajímat o to, která banka vám nabídne nejvýhodnější podmínky pro dalších pět let (pokud zvolíte opět tuto dobu fixace).  Dobře zvoleným refinancováním můžete ušetřit stovky korun  měsíčně.

V českých bankách je běžnou praxí, že po skončení fixačního období dají svým klientům na hypotéku až o 20 % vyšší sazby, než novým klientům. Místo 3% sazby dostanete například sazbu 3,8 %. U hypotéky na 2 miliony se splatností 20 let to znamená rozdíl měsíční splátky o více než 800 korun. Proto je potřeba v dostatečném předstihu získat a porovnat nabídky dalších bank.

Při výběru nejvhodnější banky ale zdaleka nestačí jen porovnání sazeb. Dnes už při sjednávání hypotéky hraje zásadní roli také vyjednávací pozice a množstevní slevy, které pro vás mohou vyjednat nezávislí finanční konzultanti.

Využijte rekordně nízkých úrokových sazeb a ušetřete na splátkách hypotéky. Požádejte ještě dnes o bezplaný návrh výhodné hypotéky prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů