Toužíte po finanční svobodě?

Cesta k finanční svobodě je jednoduchá. Ale někdy je těžké učinit první krok a vytrvat. Jaké jsou ty správné návyky a jaké jsou životní etapy, kterými je potřeba projít?

Ven z dluhové spirály

Kdo vydělává méně, než utrácí a je častým klientem firem, které nabízejí rychlé půjčky, je velmi blízko tomu, dostat se do dluhové spirály. Způsobů, jak se dostat z dluhové spirály ven, není mnoho, přesto existují:

  • Omezit své výdaje na minimum a upravit spotřební návyky.
  • V žádném případě neřešit dluhy dalšími půjčkami.
  • Zkusit s bankou vyjednat konsolidaci půjček.
  • Pokud není jiná možnost, vyhlásit osobní bankrot.

Od výplaty k výplatě

Další životní, dosti rozšířenou, fází, je život od výplaty k výplatě. Paradoxem je fakt, že je úplně jedno, kolik člověk vydělává. Příjmy pokryjí pouze výdaje. Neušetří ani korunu. Občas živoří několik dní před další výplatou. Není to nijak radostné, že nic neušetříme. Naštěstí máme možnost volby a můžeme:

  • Osvojit si základy finanční gramotnosti.
  • Naučit se žít skromněji.
  • Naučit se rozlišovat mezi „potřebuji“ a „chci“.
  • Hledat alternativní a pasivní zdroje příjmů.
  • Všechny volné finanční prostředky použít na umoření stávajících dluhů.

Život v dostatku

A co když vyděláváte více, než utratíte? Když se vám podaří dosáhnout takového stavu, jste na cestě k finanční svobodě. Máte už nějaké volné prostředky na spoření do budoucna a investice a taky je vhodně používáte. Tím si budujete své bohatství a zajišťujete svou budoucnost. Nezapomeňte prohlubovat svou finanční gramotnost.

Za nějaký čas už vlastně nemusíte pracovat za peníze, protože peníze pravidelně pracují pro vás. Nemusíte pracovat ani pro někoho jiného, pracujete jen sami pro sebe. Výnosy z vašich investic a vedlejších zdrojů příjmů jsou už natolik dostačující, že nejenže plně pokryjí všechny vaše náklady, ale ještě vám zbývají finanční prostředky na zvětšování vašeho pasivního příjmu a otevírání dalších zdrojů vedlejších příjmů. Toto je cesta k finanční svobodě.

Chcete i vy dosáhnout finanční svobody? Požádejte ještě dnes o bezplatný a nezávazný návrh vašich možností prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů