Bezkontaktní karty jsou v Česku stále oblíbenější. Pozor na dluhovou past

Podle aktuálních údajů Sdružení pro bankovní karty je v Česku přibližně 10 milionů platebních karet, bezkontaktních je 43 % z nich. Češi rozhodně v tomto ohledu nejsou konzervativní, používají je už při každém třetím nákupu a díky tomu patříme k nejvyspělejším evropským zemím. Při použití platební karty hrozí ale větší riziko zadlužení. 

 

Průměrná výše platby bezkontaktní kartou je v současnosti 400 korun, tedy asi o půlku menší než klasickou platební kartou. Nakupování se tak stává pohodlnější, placení títmo způsobem má ale i svoje nevýhody. Podle průzkumu karetních společností totiž lidé, kteří nemusí sáhnout do peněženky pro hotovost, utrácí mnohonásobně víc. Pokud je navíc bezkontaktní karta kreditní, hrozí i větší riziko, že člověk spadne do dluhové pasti. 

 

V případě kreditní karty se nutně nemusí jednat o špatný dluh. Kreditní karta je dobrý platební nástroj, pokud s ní umíte pracovat.

 

Zde máme pro vás několik tipů, jak se nezadlužit:

  • Nevybírejte peníze v hotovosti.
  • Vyčerpanou částku uhraďte v bezúročním období.
  • Dodržujte splatnost čerpané částky.
  • Sledujte své útraty.

 

Nevíte-li si rady se splácením špatných dluhů jako jsou kreditní karty, drahé úvěry apod., váš finanční poradce vás za pomoci finančního plánu těchto zbytečných a drahých dluhů zbaví.

 

Bezkontaktní nálepky bez nutnosti použití karty

Novinkou na trhu jsou bezkontaktní nálepky, které českým klientům nabízí v současné době již pět bank. Nálepka se může připevnit třeba na mobilní telefon, klíče nebo peněženku a lze ji využívat úplně stejně jako bezkontaktní kartu, bez karty se tak snadno obejdete.  Bezkontaktní platba trvá v průměru jen pět vteřin, platba klasickou kartou nebo hotovostí až šestkrát déle. 

Červené hodnoty jsou povinné

Odesláním tohoto formuláře souhlasím s podmínkami ochrany osobních údajů